Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Tadżykistan - Highlight

Tadżykistan to przede wszystkim kraj gór – rozległe pasmo Pamir zajmuje prawie całą powierzchnię kraju. Skąpa roślinność, suche i surowe masywy, z których gdzieniegdzie wyrastają ośnieżone siedmiotysięczniki – oto, co dyktuje zasady gry na pamirskim płaskowyżu.

Jednak to właśnie trudne warunki życia sprawiają, że pod względem „ludzkim”, tzn. kulturowym i etnicznym, Tadżykistan jest tak niezwykły. Zadziwia zaradność i pomysłowość ludzi potrafiących wydrzeć górom suche doliny, a potem zamienić je w urodzajne i eksplodujące zielenią poletka.

No i gdzie indziej można poznać wysoko w górach pasterza, w obecności którego najpierw boisz się o swoje zdrowie i dobytek, a który spotkany dwa dni później okazuje się być eleganckim dyrektorem lokalnej szkoły, wykładowcą pięciu języków?

 

(Marta Rękas)

Autor

Marta Rękas - lublinianka, studentka SGH. Swoje dwie pasje – podróżowanie i góry stara się łączyć w wyprawach w dalekie: odwiedziła kraje Azji Centralnej, spędziła ponad trzy miesiące w północnej Kanadzie i na Alasce. Jej szlaki górskie od naszych sielskich Beskidów prowadziły przez rumuńskie Karpaty, kanadyjskie Góry Skaliste, góry Alaski, pasma Ałtaju, Tien-Szanu i Pamiru. W ubiegłym roku stanęła na szczycie Piku Niepodległości (7134 m n.p.m.); w wolnym czasie oddaje się lekturze książki podróżniczej przy akompaniamencie dobrego, rockowego grania.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)