Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Tadżykistan - Gdzie spać

Na terenie GBAO (Autonomiczny Rejon Górny Badachszan) należy głównie liczyć na noclegi w prywatnych domach (tzw. homestays). Ceny, w zależności od popularności rejonu i umiejętności negocjatorskich wahają się od 5 do 15 USD za noc. Oczywiście w większych miastach są hotele – ale tu cena i komfort mogą zdarzyć się w każdej możliwej kombinacji (nie więcej niż ok. 10 USD za noc). Trzeba pytać.

Murghab - należy liczyć na noclegi w kwaterach, mieszkańcy są otwarci i sami proponują nocleg. Dobra cena to 10-12 somoni za noc. Lepiej omijać homestay sygnowany przez METĘ – mimo wysokiego komfortu, cena jest mocno przesadzona (min. 10 USD).

Ishkashim - w mieście jest kilka hoteli (gastnic), ceny raczej przyzwoite (do 15 somoni).

Chorog - warto szukać prywatnych kwater. Jeśli nie zostaniesz zaczepiony na ulicy przez mieszkańca, kwaterę na pewno można znaleźć pytając na bazarze.

Autor

Marta Rękas - lublinianka, studentka SGH. Swoje dwie pasje – podróżowanie i góry stara się łączyć w wyprawach w dalekie: odwiedziła kraje Azji Centralnej, spędziła ponad trzy miesiące w północnej Kanadzie i na Alasce. Jej szlaki górskie od naszych sielskich Beskidów prowadziły przez rumuńskie Karpaty, kanadyjskie Góry Skaliste, góry Alaski, pasma Ałtaju, Tien-Szanu i Pamiru. W ubiegłym roku stanęła na szczycie Piku Niepodległości (7134 m n.p.m.); w wolnym czasie oddaje się lekturze książki podróżniczej przy akompaniamencie dobrego, rockowego grania.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)