Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Rosja (Syberia) - Sezon i pogoda

Pogoda. (W odniesieniu do okolic Bajkału - w przypadku północnej Syberii trzeba wziąć poprawkę na krótsze lato)

Sezon letnich wyjazdów trwa od końca czerwca do połowy września. Najlepszą porą jest przełom lipca i sierpnia, gdyż ustaje wtedy plaga owadów, a temperatury powietrza i wody są najwyższe. W czerwcu i na początku lipca trzeba liczyć się z uciążliwością ze strony robactwa, a poza tym początek lata jest chłodniejszy. Natomiast niegłupim pomysłem jest wyjazd we wrześniu, który jest tam niejako przedłużeniem lata (choć można spodziewać się już nocnych przymrozków i opadów śniegu w górach).

Zimowe wyprawy nad Bajkał najlepiej planować od końca stycznia, kiedy zamarznięta jest cała powierzchnia jeziora, do końca marca, kiedy zaczyna się intensywne topnienie.

 

Sezon. W przypadku Przybajkala trudno mówić o natłoku turystów. Chcąc uniknąć (tylko dlaczego?) spotkań z rosyjskimi turystami odpoczywającymi „na przyrodzie”, należy omijać lipiec i sierpień, czyli okres wakacyjny.

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Rosję (Syberię)?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autorzy

Alicja Wiącek i Jędrzej Łukowski - absolwenci Turystyki i Rekreacji na UAM w Poznaniu. Piloci wycieczek z zawodu, obieżyświaci z zamiłowania. Miłośnicy wypraw autostopowych, górskich wędrówek i rajdów samochodowych. Nie wiadomo dlaczego najbardziej przyciąga ich najgłębsze jezioro świata - Bajkał.

Obejrzyj zdjęcia z Rosji.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)