Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Rosja (Syberia) - Highlight

Wielkie przestrzenie, dzika przyroda, synkretyczna kultura mieszkańców tego olbrzymiego regionu i mnóstwo polskich akcentów. Kilka wielkich radzieckich miast, rozrzucone wśród tajgi drewniane wioski połączone ubogą siecią dróg, często bardzo byle jakich – a wszystko to w otoczeniu potężnych gór i nieprzebytych lasów. W sferze kultury – radziecka siermiężność obok barwnych tradycji rdzennych mieszkańców.

Można tam jechać, żeby ruszyć z plecakiem w dzikie góry (gdzie próżno szukać oznakowanych szlaków turystycznych), napić się wody wprost z Bajkału – najczystszego jeziora świata i spróbować prawdziwego samogonu. Szukać historii polskich zesłańców, którzy na Syberii zostawili trwały ślad swojej pracy, wiedzy i umiejętności.

Wyjazd w te okolice nie spodoba się natomiast tym, dla których podróży liczy się przede wszystkim wygoda i którzy muszą mieć dopięte wszystko na ostatni guzik. Miłośnicy przygód, turyści nie mający dokładnego planu na każdy dzień, sprawni organizatorzy i zwolennicy podróżowania z namiotem będą czuli się za to jak ryba w wodzie.

(Alicja Wiącek i Jędrzej Łukowski)

Znasz dobrze Rosję (Syberię)?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autorzy

Alicja Wiącek i Jędrzej Łukowski - absolwenci Turystyki i Rekreacji na UAM w Poznaniu. Piloci wycieczek z zawodu, obieżyświaci z zamiłowania. Miłośnicy wypraw autostopowych, górskich wędrówek i rajdów samochodowych. Nie wiadomo dlaczego najbardziej przyciąga ich najgłębsze jezioro świata - Bajkał.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)