Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Pakistan - Gdzie spać

W Paku polecam korzystać z www.hospitalityclub.org i www.couchsurfing.com.
Praktycznie 100% pozytywnych odpowiedzi i zaproszeń od hostów. Każde spotkanie z hostem było niesamowitą przygodą, z wieloma mam kontakt do dziś.

Lahore: Regale Internet Inn, absolutna mekka backpackerow. Pokręć się tam tydzień a spotkasz wszystkich, którzy akurat przebywają w Paku. Niesamowita podróżnicza atmosfera, doskonale miejsce by poznawać ludzi, odpocząć kilka dni, świetna baza wypadowa do eksploracji Lahore. Malik, właściciel, odpowie na każde pytanie, pomoże zorganizować każdą podroż, wypady na koncerty lokalnej muzyki i Sufi Night. www.regale.com.pk (uwaga: zdjęcie na stronie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością).

Gilgit: Madina. Wszystkich których spotkałeś i polubiłeś w Regale Internet Inn, prędzej czy później spotkasz w Madinie. Doskonałe miejsce by zatrzymać się na dłużej, świetna baza wypadowa na trekkingi i wyprawy. Kafejka internetowa, doskonałe jedzenie, agencja turystyczno-trekkingowa, darmowa przechowalnia bagażu i niesamowicie pomocny i przyjazny stuff to tylko niektóre zalety tego miejsca. http://madinagilgit.com/

Dolina Kalaszy: Kalasha Home Guest House, Dolina Rumbur, Grom. Właściciel,  Inżynier Khan, jest pierwszym człowiekiem z ludu Kalaszy, który uzyskał wyższe wykształcenie. Jego gest house jest wyjątkowy z wielu względów. Inżynier jest kopalnią wiedzy o Kalaszach i historii Pakistanu, jego żona przygotowuje świetne jedzenie a okoliczne widoki można podziwiać z tarasu, popijając doskonale wino, które Inżynier Khan własnoręcznie produkuje. ingeneerk[at]yahoo.com


Ishpata Inn, dolina Bumburet, Brom. Właściciel – Fayzi. Świetne miejsce do wypadu na jednodniowe treki i eksploracji lokalnego folkloru. Bratanek Fayziego – Taj - jest świetnym przewodnikiem po okolicy. (ŁS-N)

 

National Hotel – Lahore.
Continental Hotel – Gilgit.
Tourist Inn (750 rs) – Gulmit.
Hill Top Hotel (800 rs) – Karimabad.
(EM)

Autor

Łukasz Szolc-Nartowski - właśnie dochodzi do siebie po czternastomiesięcznej tułaczce po Azji . Fascynat leniwej egzystencji oraz poznawania życia poprzez doświadczania go na własnej skórze i we własnej osobie.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)