Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Mongolia - Sezon i pogoda

Pogoda. Mongolia słynie z tego, że niemal przez cały rok mamy do czynienia z bezchmurnym błękitnym niebem. Opady deszczu to raczej niecodzienne wydarzenie. Na północy kraju i w rejonach górzystych przelotne opady pojawiają się zazwyczaj w okresie letnim (lipiec, sierpień) i stanowią miłe ukojenie. Pod koniec sierpnia musicie pamiętać o rekordowych amplitudach temperatur (do 30ºC). Planując noclegi w namiocie warto zaopatrzyć się w dobry śpiwór i nie przesadzać z warstwami ubrań podczas snu. W ciągu dnia obowiązkowe nakrycie głowy ochroni przed palącym słońcem.

Sezon. Ten olbrzymi kraj przez minimum kilka następnych lat pomieści jeszcze spore rzesze turystów pozostawiając złudzenie bezludnego pustkowia. Poza Ułan Bator nie jesteście zazwyczaj narażeni na natłok gości z zagranicy, a mongolscy turyści, choć czasami hałaśliwi i mocno rozrywkowi (głównie w rejonie Hatgal – bazy wypadowej na południu jeziora Hovsgol) mogą stanowić miłe urozmaicenie po kilkunastu dniach samotnej jazdy konnej po północnych rubieżach kraju.

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Mongolię?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Kamil Jarnicki - absolwent Stosunków Międzynarodowych na UW. Jego główne zainteresowania gromadzą się wokół Azji Centralnej, ze szczególnym uwzględnieniem wpływów Islamu w tym regionie. Obok planowanych dalszych podróży zawsze znajdzie czas na odwiedzenie polskich Bieszczad. Na trasie charakterystycznym elementem jego wyposażenia jest gitara. W ubiegłym roku, w trakcie tej samej wyprawy odwiedził Mongolię, Uzbekistan i pogranicze kazachsko–kirgiskie.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)