Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Mongolia - Highlight

Mongolia to olbrzymie przestrzenie, mekka dla miłośników koni, nieskrępowanej wolności oraz żywej, namacalnej historii. To również prawdziwa podróż w czasie, a przy odrobinie chęci i szczęścia, możliwość poznania niezmienionej od XIII wieku cywilizacji.

Mongolia to również kraj kontrastów. Na obszarze niemal 1,6 mln km górzyste i gęsto zalesione krainy wielkich jezior na północnym zachodzie kraju zderzają się z suchym i surowym klimatem południowo wschodniej pustyni Gobi. To w końcu słynna gościnność i otwartość ludzi, która pozwala naprawdę poznać ten kraj. Swym pięknem przyciąga coraz większe rzesze spragnionych poznania tego - bądź co bądź - zjawiska. Dzięki małym, klimatycznym klasztorom odradzającego się coraz bardziej buddyzmu lamaickiego, oraz ciągle żywego szamanizmu, przyciąga też ogromną paletą barw.

To co na długo pozostanie w pamięci to bez wątpienia jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny smak gotowanego barana, niezbadany fenomen czteroletnich dzieci pędzących po stepie galopem podczas wyścigów w święto Naadam oraz przywiązanie ludzi do ich stylu życia, mogące nauczyć pokory i dystansu do otaczającego świata…

Chciało by się powiedzieć, że jest to kraj nieskażony przez współczesną cywilizację. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że dzięki swej wrodzonej zdolności przetrwania, Mongołowie jeszcze przez wiele pokoleń będą w stanie utrzymać „swój świat” w niezmienionej formie. (Kamil Jarnicki)

Znasz dobrze Mongolię?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Kamil Jarnicki - absolwent Stosunków Międzynarodowych na UW. Jego główne zainteresowania gromadzą się wokół Azji Centralnej, ze szczególnym uwzględnieniem wpływów Islamu w tym regionie. Obok planowanych dalszych podróży zawsze znajdzie czas na odwiedzenie polskich Bieszczad. Na trasie charakterystycznym elementem jego wyposażenia jest gitara. W ubiegłym roku, w trakcie tej samej wyprawy odwiedził Mongolię, Uzbekistan i pogranicze kazachsko–kirgiskie.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)