Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Malezja - Transport i poruszanie się po kraju

Wyświetla nowości od 11 do 15 ze wszystkich 15

Sarawak - taksówkarze zwykle mówią po angielsku. Warto wcześniej umówić się na konkretną cenę, bo może zdarzyć się, że jakiś nadgorliwy taksówkarz obwiezie was po całym mieście i wtedy niepotrzebnie zapłacicie według wskazań taksometru.

(AB)

Riksze. Riksze są chyba tylko na Penangu i wożą w sumie tylko białych turystów.

(TM)

Rower. Dobra opcja na wyspach, gdzie czasem komunikacja publiczna to zwykłe złodziejstwo, na lądzie raczej nieprzydatna.

(TM)

Samolot. AirAsia, tani lowcost malezyjski, lata do większych miast (w tym na Borneo), do innych krajów regionu (w tym m.in. Chiny, Filipiny, Indonezja, Kambodża, Macau, Hong Kong), a ostatnio chyba też do Australii. Ceny, przy wcześnie bookowanych biletach, są sensowne – np. lot Johor Bahru – Penang (niemal cały półwysep) to ok. 70 zł. Warto też zawsze przejrzeć aktualne promocje Malaysia Airlines i Firefly. www.airasia.com

(TM)

Metro. (dodaj swoje informacje)

Kraje, do których łatwo się przedostać. Tajlandia, Indonezja, Singapur, Brunei.

Indonezja – Najłatwiej promem z Malaki. Prom pływa codziennie rano, trasa zajmuje godzinę. Koszt – 9 RMY.  Wizę na miesiąc dostajecie w Indonezji na granicy. 1 miesiąc – 30 USD.

Singapur – Przejście graniczne znajduje się z Johor Bharu, bezpłatną wizę na trzy miesiące dostajecie na granicy.

Tajlandia – Dwa główne przejścia graniczne znajdują się po przeciwległych stronach kraju. Wiza dla obywateli Polski jest niedostępna na granicy.

Brunei Darrunsalam - bezpłatną wizę dostajecie na granicy.

(ŁS-N)
Wyświetla nowości od 11 do 15 ze wszystkich 15

Autor

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Łukasz Szolc-Nartowski - właśnie dochodzi do siebie po czternasto miesięcznej tułaczce po Azji. Fascynat leniwej egzystencji oraz poznawania życia poprzez doświadczania go na własnej skórze i we własnej osobie.

Obejrzyj więcej zdjęć z Malezji.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)