Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Malezja - Transport i poruszanie się po kraju

Wyświetla nowości od 1 do 5 ze wszystkich 15

Autobus. Autobusem można dojechać wszędzie i to względnie tanio. Konkuruje ze sobą kilku przewoźników, więc można często nawet wybrać konkretny autobus, bo na popularnych trasach jeżdżą wszyscy. Największym przewoźnikiem jest Transnational (nieszczególnie polecam – ogólnie obcesowo, często jeżdżą starymi rzęchami). Są inne, lepsze moim zdaniem linie – Konsortium Bas, Plusliner. Biletów sprzedaje się tylko tyle, ile jest miejsc siedzących, więc czasem trzeba poczekać godzinę na następny autobus. Na długich trasach busy to często naprawdę niezłe maszyny z klimatyzacją, video itp.

(TM)

Najlepsze połączenia to autobus z Miri (Sarawak). Najlepiej kupować bilet w dwie strony, wtedy cena jest znacznie niższa. Bilet ważny jest tylko na autobus konkretnego przedsiębiorstwa, dlatego należy zwracać uwagę, o której dany przewoźnik wraca.

W cenę biletu wliczona jest także przeprawa łódką -  mały fragment trasy trzeba tak pokonać, następnie podróż kontynuowana jest autobusem.
 
Połączenia do sułtanatu opisywane są skrótem BSB (od nazwy stolicy) i takich informacji należy też szukać na autobusach i o takie połączenia pytać.

(AB)

Minibusy. Kursują na wyspach w roli autobusów, ale czasem ceny mają zaporowe (jako że nie ma alternatywy). Najbardziej bezczelny system obowiązuje na Pangkorze, gdzie za dowolny kurs płaci się spokojnie 10zł.

(TM)

Samochód. Wynająć samochód można bez problemu w Kuala Lumpur (KL) i turystycznych miejscowościach, ale trzeba umieć jeździć lewą stroną drogi.

(TM)

Promy. Promy kursują regularnie na wszystkie ważniejsze wysepki (Langkawi, Penang, Pangkor itp.). Promem też można się dostać do Tajlandii.

(TM)
Wyświetla nowości od 1 do 5 ze wszystkich 15

Autor

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Łukasz Szolc-Nartowski - właśnie dochodzi do siebie po czternasto miesięcznej tułaczce po Azji. Fascynat leniwej egzystencji oraz poznawania życia poprzez doświadczania go na własnej skórze i we własnej osobie.

Obejrzyj więcej zdjęć z Malezji.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)