Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Malezja - Sezon i pogoda

Pogoda. Pogoda jest różna w poszczególnych częściach kraju. Inaczej wygląda na Borneo, inaczej na wschodnim wybrzeżu półwyspu, a inaczej w centrum i na zachodzie, czyli w części osłoniętej przez góry.

Od października do lutego deszcze padają na wschodzie (Borneo i wschodnie wybrzeże półwyspu), a w zachodniej części jest sucho. Od kwietnia do października jest odwrotnie – na zachodzie pada, na wschodzie jest sucho. Odpowiedni termin wyjazdu należy więc dobrać do planowanej trasy. W trakcie monsunu na wschodzie wiele miejsc staje się niedostępnych (zwłaszcza wysepki), hotele się zamykają, łodzie nie pływają itp., więc trochę szkoda marnować czas. Monsunowe deszcze trwają natomiast krótko – intensywnie pada np. godzinę-dwie, a potem nawet jeśli nie świeci słońce, to jest ciepło i sucho. Dni mokre od rana do nocy zdarzają się raczej rzadko.

(TM)

Sezon. W Malezji jest dużo turystów (a większość to backpackerzy), więc sezon generalnie odpowiada dobrym miesiącom pogodowym w danym regionie. Oczywiście im dalej od highlightów, tym ludzi mniej. Święta przyciągają nieco większe tłumy (Deepavali, Gwiazdka, Thaipusam).

Aktualna pogoda.

(TM)

Autor

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Łukasz Szolc-Nartowski - właśnie dochodzi do siebie po czternasto miesięcznej tułaczce po Azji. Fascynat leniwej egzystencji oraz poznawania życia poprzez doświadczania go na własnej skórze i we własnej osobie.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)