Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Malezja - Informacje praktyczne

Wyświetla nowości od 1 do 4 ze wszystkich 12

Ceny. Ceny są niskie, ale nie aż tak, jak w Tajlandii czy Kambodży. Ogólny standard jest za to wyższy niż w tych krajach. Woda – 1,5 zł, nocleg – 20-25 zł za dwójkę, obiad 5 zł, bilet autobusowy – 7 zł za 100 km, pranie 7 zł.

(TM)

W Malezji możecie przeżyć dzień za 20 dolarów, niestety w Brunei będziecie potrzebować co najmniej dwa razy tyle.

(AB)

Geografia kraju. Malezja dzieli się na dwie główne części: półwysep i kawałek wyspy Borneo. Na półwyspie wzdłuż wybrzeży rozsiane są tysiące małych wysepek (jedne lepsze, drugie gorsze), południe to strefa głównie przemysłowa i rolnicza, środek kraju to olbrzymi las. Z północy na południe, mniej więcej przez środek, biegnie masyw górski, mający podstawowy wpływ na pogodę i zasięg monsunu. Zachodnie wybrzeże jest bardziej zurbanizowane i rozwinięte niż wschodnie (bardziej dzikie).

(TM)

Malezyjska część Borneo podzielona jest na południe- Sarawak i północ – Sabah. W północnej części leży sułtanat Brunei.

(AB)
Wyświetla nowości od 1 do 4 ze wszystkich 12

Autor

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Łukasz Szolc-Nartowski - właśnie dochodzi do siebie po czternasto miesięcznej tułaczce po Azji. Fascynat leniwej egzystencji oraz poznawania życia poprzez doświadczania go na własnej skórze i we własnej osobie.

Obejrzyj zdjęcia z Malezji.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)