Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Malezja - Co warto

Wyświetla nowości od 11 do 14 ze wszystkich 14

Plaże i wyspy. Perhentian Islands, dwie wispy: Perhentian Besar i Perhentian Kecil. Besar dla turystów, Kecil dla podróżników. Jeśli lubisz  prywatne plaże, lazurową wodę, łagodny klimat i sączącą się leniwie z głośników muzykę reggae to Perhentian Kecil nie jest tym miejscem. Wyspa bez pojazdów mechanicznych, resortów i hołoty, która zatrzymuje się w pobliskiej Tajlandii. Doskonałe miejsce by nie robić absolutnie nic, poznając travelerów z całego świata, opychać się owocami morza i upijać się do nieprzytomności pod rozgwieżdżonym niebem, zaliczając kolejne kursy nurkowe.

Tioman Island -  pozornie mniej atrakcyjna niż Perhentiany, ale poszukujący podróżnicy znajdą na niej jedną z tych mitycznych miejscówek, które trudno będzie opuścić. Pusta plaża, kilka chatek i fale wystarczająco wysokie na surfing i bodyboarding. Tioman jest strefą bezcłową – alkohol, który w Malezji jest wyjątkowo drogi, na wyspie występuje w cenach bardzo zachęcających. Przypływając promem z Mersing warto wcześnie rano wybrać się na targ rybny i styropianowy pojemnik wypełnić lodem, krewetkami, kalmarami i ulubionym rybami. Wieczorem na wyspie przyrządzą wam z tego ucztę za dodatkowe 10 RMY.

(ŁS-N)

Pangkor – nie tak popularna jak Langkawi, trochę na uboczu, z nawet niezłymi plażami i nieco leniwym tempem. W środku wyspy prawdziwy gęsty las deszczowy, w którym można się poważnie zgubić. Dobre miejsce na kilka dni regeneracji. Na Pangkor najłatwiej się dostać promem z Lumut. Wyspa stanowi tez dobry punkt wypadowy na Jarak Marine Park.

(TM)

Kluby i imprezy. (dodaj swoje informacje)

Odpoczynek. (dodaj swoje informacje)

Zakupy. Kuala Lumpur – Petaling Street (prawdziwy azjatycki bazar – podróbki, tandeta, błyskotki, gadżety) i Central Market (fantastyczne miejsce na zakupy – ciuchy, pamiątki, sztuka, drewno, biżuteria).

(TM)

Komu się spodoba. Malezja jest dobra na pierwszy wyjazd - wszystkiego po trochu, egzotycznie, różnorodnie, a przy tym bezpiecznie.

(TM)
Wyświetla nowości od 11 do 14 ze wszystkich 14

Autor

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Łukasz Szolc-Nartowski - właśnie dochodzi do siebie po czternasto miesięcznej tułaczce po Azji. Fascynat leniwej egzystencji oraz poznawania życia poprzez doświadczania go na własnej skórze i we własnej osobie.

Obejrzyj więcej zdjęć z Malezji.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)