Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Macau - Ludzie i kultura

Etykieta i zwyczaje. W buddyjskich świątyniach obowiązują zasady buddyzmu (przeczytaj odpowiednią część Poradnika). Na ulicach – zasady europejskie.

Chiński Nowy Rok wbrew utartej w Polsce opinii nie jest ulicznym festynem z setkami lampionów. To święto rodziny i wyciszenia, więc na zewnątrz raczej nic się nie dzieje. W Macau „uliczny” Chiński Nowy Rok jest traktowany tak, jak u nas Walentynki – jako komercyjny badziew dla turystów. Niemniej jednak w centrum sporo się dzieje. Jeśli chcesz zobaczyć koncert pana grającego na liściu, pokaz tańca, udawany taniec smoka i krepinowe dekoracje, będzie ci się podobać.

Mieszkańcy. Ludzie w Macau bardzo rzadko mówią po angielsku. Przydają się więc zapisane po mandaryńsku/kantońsku adresy, nazwy hoteli etc.

Przydatne języki. Angielski (rzadko), portugalski (również rzadko).

Święta. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. W centrum miasta więcej jest turystycznych restauracyjek serwujących kuchnię śródziemnomorską, niż azjatyckich barów. Żeby zjeść coś miejscowego, trzeba zapuścić się raczej w gąszcz małych uliczek poza główną trasą. Na uwagę zasługują przepyszne słodycze, pieczone i sprzedawane jeszcze ciepłe, oraz cukiernie serwujące musy owocowe i desery, które nie są słodkie.

Religia. Przedziwny miks katolicyzmu i buddyzmu.

Co warto przywieźć na pamiątkę. (dodaj swoje informacje)

Autor

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)