Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Kirgistan - Sezon i pogoda

Pogoda. Najlepiej wybrać się w okresie późna wiosna - wczesna jesień. Będziecie wtedy w stanie wybrać się w góry, odpocząć w słońcu nad Issyk-kulem, a wszystkie drogi powinny być przejezdne. (MP)

Sezon. Nawet latem można uniknąć natłoku turystów. W przypadku biernego odpoczynku, który głównie koncentruje się nad jeziorem Issyk-kul, wystarczy wybrać się na jego południowe wybrzeże. W górach, poza kilkoma najbardziej popularnymi dolinami, nie powinno być zbyt dużo turystów. Znalezienie odludnych miejsc w górach Kirgistanu nie jest wielkim problemem. Polecam wybrać się w góry zimą – są to wypady dla doświadczonych osób, ale wtedy szanse spotkania innych ludzi są jednak bardzo małe. (MP)

Aktualna pogoda.


Autor

Mateusz Pilch - z wykształcenia wschodoznawca - specjalista od krajów Azji Środkowej, wielki miłośnik tego rejonu świata oraz gór, wina, przygód i borówki amerykańskiej. Nie znosi marudzenia i pesymistycznego nastawienia.

Maciej Jankowski - student, z zamiłowania podróżnik, odwiedził liczne kraje w Europie i Azji (Serbia, Rosja, Tadżykistan, Pakistan, Chiny…). Jego miłością są także góry, w 2008 roku spełnił jedno ze swoich marzeń i zdobył Pik Lenina (7134 m n.p.m.). Jest fanem ostrych potraw oraz herbaty. Od 2005 roku należy do Klubu Turystycznego Ekonomistów „Tramp”. W wolnym czasie lubi posłuchać dobrej, ciężkiej muzyki oraz poczytać książki o polskich wyprawach w Himalaje.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)