Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Kirgistan - Gdzie spać

W Kirgistanie rozwija się prywatna baza noclegowa. Odradzam hotele – drogie, w sowieckim stylu, często wyglądają jakby nigdy ich nie remontowano. W prywatnych kwaterach można znaleźć nocleg za 5-10$ (stan na 2007). Cena oczywiście podlega negocjacjom.

W górach oczywiście najlepiej w namiocie, polecam także schron w Ala Archa - przesympatyczne miejsce.

W Biszkeku najlepiej zatrzymać się u Sajdybeka (naprzeciwko ambasady Niemiec) bądź, dla bardziej wymagających - droższy, ale bardzo miły prywatny hotelik Krokus.

W Karakol polecam Walentyna - można tam spotkać wielu ciekawych ludzi, jednak nie wybierajcie się z Walentinem w góry, ani nie korzystajcie z jego usług (zwłaszcza z wycieczek do doliny Altyn Arashan – jedna wielka ściema).

Nad Issyk-kulem najlepiej wyjść z plecakiem na ulice, a nocleg sam was znajdzie. My spaliśmy za grosze w jakiejś eternitowej budce. Oczywiście warto spędzić chociaż jedną noc w jurcie. (MP)

W Osh polecam nocleg w Alay Hotel na ulicy Alisher navoi. Znajduje się on pięć minut od dworca autobusowego, jest tani a standard przyzwoity. (MJ)

Autor

Mateusz Pilch - z wykształcenia wschodoznawca - specjalista od krajów Azji Środkowej, wielki miłośnik tego rejonu świata oraz gór, wina, przygód i borówki amerykańskiej. Nie znosi marudzenia i pesymistycznego nastawienia.

Maciej Jankowski - student, z zamiłowania podróżnik, odwiedził liczne kraje w Europie i Azji (Serbia, Rosja, Tadżykistan, Pakistan, Chiny…). Jego miłością są także góry, w 2008 roku spełnił jedno ze swoich marzeń i zdobył Pik Lenina (7134 m n.p.m.). Jest fanem ostrych potraw oraz herbaty. Od 2005 roku należy do Klubu Turystycznego Ekonomistów „Tramp”. W wolnym czasie lubi posłuchać dobrej, ciężkiej muzyki oraz poczytać książki o polskich wyprawach w Himalaje.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)