Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Kirgistan - Czego nie warto

Na pewno można ominąć Biszkek, szkoda czasu.

Odradzam też północne wybrzeże jeziora Issyk-kul, zwłaszcza jeśli ktoś chce nad jeziorem spędzić parę dni w ciszy i spokoju.

Nie warto także wybierać się do doliny Altyn Arashan nieopodal Karakol, Walentin z firmy YakTour zwozi tam tłumy turystów.

Nic specjalnego nie prezentuje także Burana Tower, nawet Tash Rabat jest przereklamowany i nie warto tam specjalnie jechać. (MP)

Nie warto też zatrzymywać się w jurtach przy głównych drogach, gdyż są to jurty typowo komercyjne, nastawione tylko na turystów z grubymi portfelami. Dużo lepiej wejść w dowolną dolinę i dojść do prawdziwych jurt. (MJ)

Autor

Mateusz Pilch - z wykształcenia wschodoznawca - specjalista od krajów Azji Środkowej, wielki miłośnik tego rejonu świata oraz gór, wina, przygód i borówki amerykańskiej. Nie znosi marudzenia i pesymistycznego nastawienia.

Maciej Jankowski - student, z zamiłowania podróżnik, odwiedził liczne kraje w Europie i Azji (Serbia, Rosja, Tadżykistan, Pakistan, Chiny…). Jego miłością są także góry, w 2008 roku spełnił jedno ze swoich marzeń i zdobył Pik Lenina (7134 m n.p.m.). Jest fanem ostrych potraw oraz herbaty. Od 2005 roku należy do Klubu Turystycznego Ekonomistów „Tramp”. W wolnym czasie lubi posłuchać dobrej, ciężkiej muzyki oraz poczytać książki o polskich wyprawach w Himalaje.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)