Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Kambodża - Gdzie spać

Ponieważ najpopularniejszymi kierunkami są dwa miasta – Phnom Penh i Siem Reap, wiele tanich hotelików ma swoje siostrzane odpowiedniki w drugim mieście. Warto się zapoznać z taką ofertą w twoim hotelu, zwłaszcza że można wtedy zawczasu negocjować cenę. Dodatkowo, w Siem Reap ktoś będzie na ciebie czekać na przystani (jeśli płyniesz łodzią), co jest o tyle istotne, że z portu do miasta jest ponad 15 km, a wynajęcie rikszy jest oczywiście koszmarnie drogie.

Phnom Penh. Ja spałem w bardzo fajnym hoteliku spoza listy LP, na Ph 246 lub 258 (niestety nie pamiętam nazwy). Tani, czysty i jeden z kilku w okolicy, więc warto się tam wybrać i tak. To ten, który ma kafejkę internetową naprzeciwko. Recepcja pełni też funkcje agencji turystycznej i zorganizuje ci każdy wypad, jaki chcesz.

W Siem Reap polecam Yellow Guesthouse. Trochę na uboczu, ale bardzo tani, czysty, z ciepłą wodą 24/7 itp. (TM)

W Sihanoukville najlepsze są hostele koło plaż  Occheuteal i Serendipity. Standard jest przyzwoity. (DS)

Znasz dobrze Kambodżę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Dawid Stępniewski - Niedoszły polonista, który w związku ze swoimi marzeniami o podróżach po Ameryce Łacińskiej trafił do Kambodży, aby uczyć tam polskiego ludzi, którym język ten, mimo pierwotnych założeń, okazał się zupełnie nieprzydatny.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)