Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Japonia - Sezon i pogoda

Pogoda. Można odwiedzić Japonię na wiosnę (koniec marca - początek kwietnia), by zobaczyć kwitnące sakury, czyli słynne wiśnie. Jest wówczas jeszcze raczej chłodno (ok. 15 stopni) i niewiele pada.

Latem do Japonii dociera monsun, przynosząc wilgotność rzędu 90%, opady, ale nie codzienne i wysoką temperaturę rzędu 35 stopni. Jednak wszędzie będziemy mieli klimatyzację, czy to w komunikacji, czy w sklepach czy hotelach, więc nie jest to wielkie ograniczenie. Jest to jedyna pora roku (od 1 lipca do 31 sierpnia), kiedy można oficjalnie zdobyć Fuji i bezpiecznie powędrować przez Alpy Japońskie.

Jesienią, po wrześniowych tajfunach, warto odwiedzić Japonię ze względu na barwy tej pory roku, a szczególnie czerwone liście klonów. Zima we wnętrzu kraju bywa śnieżna, co może utrudniać podróżowanie. Przez cały rok jest dobra pogoda na archipelagu Wysp Riukiu.

Miesiące z pogodą: wrzesień-listopad, marzec-maj. Zimą może padać śnieg i być chłodno, chlapa.

 

Sezon. Ceny są takie same przez cały rok, nie ma niskiego i wysokiego sezonu.
W miejscach wybitnie turystycznych, jak Kioto, Nara czy Nikko, zawsze będziemy spotykać dużo ludzi. O szczególnie dużym ruchu turystycznym można mówić od wiosny do jesieni, a szczególnie w lipcu i sierpniu.

Aktualna pogoda.
Przewodnicy
  • Anna Szymczak (Honsiu, Kiusiu, Sikoku, wyspy Riukiu. fotografiapodroznicza.pl)
  • Marcin Szymczak (Honsiu, Kiusiu, Sikoku, wyspy Riukiu. fotografiapodroznicza.pl)
Autorzy

Anna i Marcin Szymczakowie - Wspinali się w Ałtaju, górach Elburs, Alpach Japońskich, Himalajach i Pamirze. W boliwijskich Andach zdobyli sześciotysięcznik, a w Tien-Szanie przemierzyli pieszo jeden z dłuższych lodowców górskich. Zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w Zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Autorzy albumów: „Boliwia – Tybet Ameryki” oraz „Japonia – od tropików Okinawy po zabytki Kioto”. Prowadzą portal www.fotografiapodroznicza.pl.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)