Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Japonia - Na co uważać

Mieszkańcy. Japonia to jedno z najbezpieczniejszych państw na świecie. W zasadzie brak pospolitej przestępczości, chyba że trafimy na nie-japończyków w którymś z dużych miast.

Kanty i oszustwa. Raczej mało prawdopodobne by turysta został oszukany lub naciągnięty.

Woda. Higiena bez zarzutu – woda z kranu zdatna do picia, jedzenia bezpieczne.

Ciemne miejsca. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. Higiena bez zarzutu – woda z kranu zdatna do picia, jedzenie bezpieczne.

Ruch drogowy. Można jedynie uważać na ruch uliczny, gdyż Japończycy nie są najlepszymi kierowcami. Ruch lewostronny, trzeba uważać na pasach.

Przyroda. Na trekkingu, szczególnie na cieplejszych wyspach jak Kiusiu i Sikoku, należy uważać na węże. Wędruje się czasem mniej uczęszczanymi szlakami, przez wysoką trawę lub gęsty, wilgotny las, gdzie bardzo często można spotkać tego gada na swojej drodze.

Podczas kąpieli i nurkowania u wybrzeży Okinawy należy uważać na mureny, kłujące ryby (scorpion fish) na dnie upodabniające się do skał oraz parzące meduzy, a także morskie węże.

Przy zdobywaniu Fuji należy pamiętać o dużej wysokości tej góry. Podczas podejścia i na szczycie mogą się pojawić problemy związane z chorobą wysokościową. Polecamy wcześniejszy trekking w Alpach Japońskich w ramach aklimatyzacji, chociaż do 3000 m.

 

Choroby. Zagrożenie chorobami takie samo jak w Europie. W Japonii, jak w całej Azji wschodniej i pd.-wsch. pojawiało się zagrożenie ptasią grypą.

Szczepienia.
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - niekonieczne
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - niekonieczne
Żółta gorączka (żółta febra) - niekonieczne
BTP (błonnica, tężec, polio) - zalecane
Dur brzuszny (tyfus) - niekonieczne
Wścieklizna - niekonieczne
Japońskie zapalenie mózgu - zalecane (w zależności od charakteru pobytu)
Meningo-koki (a+c) - niekonieczne

Trudności w poruszaniu się po kraju. Jeśli podróżuje się samochodem, problemem mogą być korki na wszystkich drogach, prócz autostrad (choć tu też się zdarzają). Do miast nie należy wjeżdżać samochodem, parkingi są strasznie drogie (plus strata wielu godzin w permanentnym korku). Innych trudności raczej brak. Według tego jak jeżdżą pociągi można ustawiać zegarek.

Przewodnicy
  • Anna Szymczak (Honsiu, Kiusiu, Sikoku, wyspy Riukiu. fotografiapodroznicza.pl)
  • Marcin Szymczak (Honsiu, Kiusiu, Sikoku, wyspy Riukiu. fotografiapodroznicza.pl)
Autorzy

Anna i Marcin Szymczakowie - Wspinali się w Ałtaju, górach Elburs, Alpach Japońskich, Himalajach i Pamirze. W boliwijskich Andach zdobyli sześciotysięcznik, a w Tien-Szanie przemierzyli pieszo jeden z dłuższych lodowców górskich. Zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w Zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Autorzy albumów: „Boliwia – Tybet Ameryki” oraz „Japonia – od tropików Okinawy po zabytki Kioto”. Prowadzą portal www.fotografiapodroznicza.pl.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)