Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Japonia - Czego nie warto

Nie warto odwiedzać zamków wewnątrz, bo nic tam nie znajdziemy prócz pustych ścian i korytarzy oraz tatami na podłodze.

Nie warto wchodzić na Fuji od północnej strony ze stacji Kawaguchi. Jest to najbardziej popularna droga i idzie się w pielgrzymce ludzi (zdecydowanie polecamy wejście od strony południowej, od  Fujinomiya).

Nie warto jechać do Nagano, jest tu w zasadzie jedna większa świątynia, jeśli ktoś chciałby zobaczyć ośrodek olimpijski lepiej odwiedzić Hakubę.

Jadąc na wschód od Himeji raczej można ominąć Kobe słynące z dzielnicy zamieszkiwanej przez pierwszych przybyszy z Europy i USA. Można tu przeżyć swego rodzaju deja vu i poczuć się jak na starym kontynencie. Zachodnie budynki przychodzą tu oglądać głównie Japończycy. W mieście jest tez Chińska dzielnica, ale nie oczekujmy tu prawdziwego klimatu tego kraju, gdyż są to tylko dwie przecinające się ulice z drogimi restauracjami.

Przewodnicy
  • Anna Szymczak (Honsiu, Kiusiu, Sikoku, wyspy Riukiu. fotografiapodroznicza.pl)
  • Marcin Szymczak (Honsiu, Kiusiu, Sikoku, wyspy Riukiu. fotografiapodroznicza.pl)
Autorzy

Anna i Marcin Szymczakowie - Wspinali się w Ałtaju, górach Elburs, Alpach Japońskich, Himalajach i Pamirze. W boliwijskich Andach zdobyli sześciotysięcznik, a w Tien-Szanie przemierzyli pieszo jeden z dłuższych lodowców górskich. Zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w Zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Autorzy albumów: „Boliwia – Tybet Ameryki” oraz „Japonia – od tropików Okinawy po zabytki Kioto”. Prowadzą portal www.fotografiapodroznicza.pl.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)