Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Indie - Sezon i pogoda

Pogoda. Najlepszy okres: od stycznia do maja, w ten sposób uniknąć można deszczy monsunowych oraz zabójczych upałów. (KC)

Kwiecień–maj to początek opadów monsunowych, więc jeśli ktoś jest odporny na wodę może doświadczyć zamiany pustyni w oazę. Ja zahaczyłam o lipiec – październik, nagłe ulewne deszcze jeszcze się zdarzały, ale nie żałuję. (DZ)

Sezon na wybranie się do Ladakhu jest krótki: zaczyna się w czerwcu i kończy we wrześniu. Nawet w lecie może być tam chłodno. Nie dochodzi tam monsun, więc jest to jedno z niewielu miejsc w Indiach, które nadaje się do zwiedzania podczas naszego lata. (DZa)

Zimą wiele dróg w Himalajach jest zamkniętych, m.in. droga  przez najwyższą  przejezdną przełęcz na świecie  - Khardung La (5600m.n.p.m.). Tak czy owak, pierwsze 2-3 dni należy przeznaczyć na aklimatyzację. (AM)

Sezon. Szczytowy okres turystyczny: listopad – kwiecień. (DZ) Uniknąć natłoku turystów można, jadąc do poszczególnych miejsc poza sezonem lub podczas samej jego końcówki. W kwietniu na Goa jest całkiem miło, gdyż nie ma już tylu turystów (pogoda może być różna); w lipcu w Rajasthanie też jest w miarę pusto, ale temperatury mogą być czasem nie do wytrzymania (w Jaisalmer do 40 stopni w cieniu). (DZa)

Aktualna pogoda.

Autorzy

Dominik Zawadzki - zafascynowany kulturą i przyrodą Azji Południowej (zwłaszcza Indie – w sumie 4 miesiące w podróży, Sri Lanka, Pakistan). Wraz z żoną Sylwią od 8 lat podróżują po miejscach dalekich i bliskich.

Anna Maciejowska - absolwentka geografii oraz Studiów Blisko- i Dalekowschodniach UJ. Pilot wycieczek, były współpracownik klubu podróży ”Obieżyświat”, obecnie współpracuje z biurem podróży„TOP”  (www.top.turystyka.pl). Współorganizatorka wypraw do krajów Azji Południowej (Indie, Pakistan, Nepal), na Bliski Wschód (Turcja, Syria, Jordania, Liban) oraz na Zakaukazie (Gruzja i Armenia). Cztery lata mieszkała i pracowała w Irlandii. Pasjonatka Indii, fotografii, fajki wodnej i dżinu  z tonikiem.

Radek Pawłowicki - uwielbia wędrówki górskie: prowadził wyprawy w Góry Północnoalbańskie, w azerski Kaukaz, w Kodar i Wielki Sajan na Syberii. Dwukrotny prezes Klubu Turystycznego Ekonomistów TRAMP. Mieszkał i studiował w Indiach pod Delhi przez dziewięć miesięcy. W Indiach najbardziej lubi jazdę na motorze pod prąd na autostradzie. Więcej na www.buka.livenet.pl/voyage/indie

Kasia Czupryńska - Ślązaczka nad morzem i dziennikarz-inżynier. Zawsze tęskni za podróżami i żeglowaniem już po pierwszej porcji pierogów i kęsie pieczonej gęsi po powrocie skądkolwiek.

Obejrzyj zdjęcia z Indii.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)