Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Indie - Czego nie warto

Goa. Największe rozczarowanie. Na plażach porozrzucane plastikowe butelki, wsłuchiwanie się w szum fal zakłóca muzyka dochodząca z każdej plażowej knajpy (a trochę ich jest), bowiem od 10 do 22 odbywają się w nich tzw. transparties, gdzie narkotyki latają nad głowami a oszołomieni nimi turyści bujają się w rytm muzyki lub się wydzierają. (KC)

Jaipur. „Różowe miasto” w przewodnikach wymieniane jako jedno z tych, którego nie można pominąć w trakcie podróży po Indiach. Dla mnie strata czasu.  (KC)

Agra. Drugim takim miastem jest dla mnie Agra, ale tu jest przynajmniej Taj Mahal, który warto zobaczyć. W ogóle miasta nie należą do najciekawszych. (KC)

Nie zgodzę się z KC odnośnie Goa. Też nie znoszę klimatu naćpanych Izraelczyków czy hippisów z Zachodu, ale Goa jest cudowne. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią plażę. Jest mnóstwo cichych i pustych miejsc.

Manali – nie warto tam siedzieć dłużej niż jeden dzień. Jest pełne Izraelczyków szukających przygody i siedzących przez cały dzień i palących haszysz. Lepiej szybko pojechać do Ladakhu.

Bikaner i świątynia szczurów (Karni Mata Temple) – brud, syf i pełno zdechłych szczurów. W samym Bikanerze nie ma nic ciekawego.

Nie warto także: dawać pieniędzy zaklinaczom węży (ani się z nimi fotografować), jak również przydrożnym treserom niedźwiedzi – zwierzęta te są okaleczone i traktowane w nieludzki sposób. (DZa)

Autorzy

Dominik Zawadzki - zafascynowany kulturą i przyrodą Azji Południowej (zwłaszcza Indie – w sumie 4 miesiące w podróży, Sri Lanka, Pakistan). Wraz z żoną Sylwią od 8 lat podróżują po miejscach dalekich i bliskich.

Anna Maciejowska - absolwentka geografii oraz Studiów Blisko- i Dalekowschodniach UJ. Pilot wycieczek, były współpracownik klubu podróży ”Obieżyświat”, obecnie współpracuje z biurem podróży„TOP”  (www.top.turystyka.pl). Współorganizatorka wypraw do krajów Azji Południowej (Indie, Pakistan, Nepal), na Bliski Wschód (Turcja, Syria, Jordania, Liban) oraz na Zakaukazie (Gruzja i Armenia). Cztery lata mieszkała i pracowała w Irlandii. Pasjonatka Indii, fotografii, fajki wodnej i dżinu  z tonikiem.

Radek Pawłowicki - uwielbia wędrówki górskie: prowadził wyprawy w Góry Północnoalbańskie, w azerski Kaukaz, w Kodar i Wielki Sajan na Syberii. Dwukrotny prezes Klubu Turystycznego Ekonomistów TRAMP. Mieszkał i studiował w Indiach pod Delhi przez dziewięć miesięcy. W Indiach najbardziej lubi jazdę na motorze pod prąd na autostradzie. Więcej na www.buka.livenet.pl/voyage/indie

Kasia Czupryńska - Ślązaczka nad morzem i dziennikarz-inżynier. Zawsze tęskni za podróżami i żeglowaniem już po pierwszej porcji pierogów i kęsie pieczonej gęsi po powrocie skądkolwiek.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)