Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Hong Kong - Sezon i pogoda

Pogoda. Najlepszą porą jest późne lato i wczesna jesień: wrzesień – październik (z wyjątkiem początku października, gdy w Chinach jest Święto Narodowe). Wtedy jest ciepło, ale nie duszno, słońce ogrzewa, a nie pali. Do tego nie pada.

Drugim dobrym okresem jest późny kwiecień – wczesny maj, gdy wszystko kwitnie, a temperatura nie jest ani za wysoka, ani za niska (choć zaczyna być już parno).

Najgorszą porą jest potwornie duszne i wilgotne lato. Duchota jest nie do zniesienia, a wilgotność powietrza sprawia, że odechciewa się czegokolwiek. Do tego, jak na wielkie miasta przystało, gorąc odczuwa się tu bardziej niż gdzie indziej.

Nasza zima też nie jest dobrym pomysłem, bo jest po prostu zimno. Oczywiście nie tak, jak u nas, ale bez kurtki i zimowych butów chodzić się nie da. Do tego nierzadko pada.

 

Sezon. (dodaj swoje informacje)

Aktualna pogoda.

Przewodnicy

Znasz dobrze Hong Kong?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Michał Lubina - jest doktorantem Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Zjeździł z plecakiem większość krajów Azji, docierając lądem najdalszych zakątków Rosji, Chin, a także Indii, Pakistanu, Iranu czy Bangladeszu. Autor przewodników po Litwie i Rosji oraz licznych wystaw fotograficznych – m.in. z Rosji, Chin czy Armenii. Przewodnik i autor programów po Chinach w Klubie Laurazja (www.laurazja.pl). Fascynuje się Dalekim Wschodem, a Chinami w szczególności, o których związkach z Rosją pisze doktorat. W latach 2009/10 stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Pekinie. Właśnie powrócił z półtorarocznego pobytu w Azji.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)