Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Birma (Myanmar) - Na co uważać

Mieszkańcy. (dodaj swoje informacje)

Kanty i oszustwa. Nie tyle kanty i oszustwa, ale próby wyciągnięcia od turystów jak największej ilości pieniędzy. Wynika to przede wszystkim z biedy. Większość produktów jest sprzedawana obcokrajowcom po wielokrotnie wyższych cenach.

Woda. Jak wszędzie w Azji trzeba unikać wody z kranu.

Ciemne miejsca. Mandalay po zmroku nie jest dobrym pomysłem, ale to nie, dlatego, że miasto jest niebezpieczne, ale dlatego, że można zrobić sobie krzywdę. Ulice są nieoświetlone, a chodniki koszmarnie dziurawe. Latarka obowiązkowa.

Jedzenie. W jedzeniu można znaleźć robaki, więc jest problem z niedokładnym myciem warzyw.

Ruch drogowy. Generalna zasada jest taka, że im masz wolniejszy i mniejszy pojazd tym mniej się liczysz na drogach. Jeżdżąc na rowerze trzeba uważać na samochody, a szczególnie na autobusy i ciężarówki, które często wyprzedzają rowerzystów i motocyklistów z minimalną odległością.

Pojazdy jeżdżą po prawej stronie jezdni, ale większość samochodów kierownice też ma po prawej stronie, przez co wyprzedzanie jest utrudnione. W autobusach zawsze jest jedna osoba, której zadaniem jest informować kierowcę, kiedy ten może wyprzedzać.

 

Trudności w poruszaniu się po kraju. Drogi są bardzo kiepskie, często nawierzchni w ogóle nie ma. Autobusy często się psują. Dużym problemem jest choroba lokomocyjna miejscowych.

Przyroda. (dodaj swoje informacje)

Choroby. (dodaj swoje informacje)

Szczepienia.
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - zalecane
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - zalecane
Żółta gorączka (żółta febra) - niekonieczne
BTP (błonnica, tężec, polio) - zalecane
Dur brzuszny (tyfus) - niekonieczne
Wścieklizna - (w zależności od charakteru pobytu)
Japońskie zapalenie mózgu - zalecane (w zależności od charakteru pobytu)
Meningo-koki (a+c) - niekonieczne

Przewodnicy

Znasz dobrze Birmę (Myanmar)?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Magda Biskup - zakochana w podróżach. Od kilku lat systematycznie zmienia zawody i szuka swojego miejsca na ziemi. Cztery lata mieszkała i pracowała w Australii. Wczesniej rok w Malezji. http://careerbreak.wordpress.com

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)