Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Bangladesz - Sezon i pogoda

Pogoda. Do Bangladeszu, podobnie jak do Indii, najlepiej jechać między październikiem a kwietniem, czyli w ichnią „zimę”, porę suchą. Wtedy jest najprzyjemniej, słoneczko grzeje, ale nie pali, nie ma zbyt wielkiej wilgotności. Gorzej jest od maja do czerwca, gdy zaczyna grzać naprawdę (tak do 40 stopni), wilgotność mocno wrasta, a poza tym średnio raz na trzy lata trafia jakiś cyklon.

Zdecydowanie najgorzej jest latem, a szczególnie we wrześniu. Wtedy można naprawdę poczuć co to znaczy pora deszczowa: potrafi tak lać przez cały dzień, drugi, trzeci – leje non stop i to jak! To nie jest taki zwykły deszcz, który pada, zmoczy, ale da się przeżyć. Ten to trwająca kilka godzin nawałnica wody, przy której określenie burza brzmi dość niewinnie. Ma się wrażenie, że deszcz zaraz wszystko rozniesienie, unicestwi. Całe życie zamiera, ludzie chowają się gdzie popadnie, a podróżnikowi pozostaje tylko daremnie czekać aż przestanie.

 

Sezon. Jeżeli w przypadku Bangladeszu można mówić o czymś takim jak sezon, to jest on między październikiem a kwietniem. Ale natłoku turystów nie uświadczycie (tychże brak), wystarczy permanentny natłok Bengalczyków.

Aktualna pogoda.

Przewodnicy

Znasz dobrze Bangladesz?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Michał Lubina - doktorant na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, zapalony podróżnik i zadeklarowany backpacker - z plecakiem zjeździł pół Azji, subkontynent indyjski wspomina najmilej. Autor przewodnika "Litwa, Łotwa, Estonia. Bałtycki łańcuch" (wyd. Bezdroża 2006), a także części praktycznej przewodnika "Rosja 2007" (wyd. Pascal). Na co dzien. przewodnik, współpracuje m.in. z Klubem Laurazja (www.laurazja.pl).

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)