Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Bangladesz - Gdzie spać

Bangladesz, podobnie jak np. Pakistan ,ma jedno, wyjątkowo utrudniające życie każdemu szanującemu się backpackerowi, prawo: nie wszystkie najtańsze hotele są otwarte dla obcokrajowców. Tyle tylko, że tu jest znacznie gorzej niż Pakistanie czy Iranie: na miasto takich hoteli będzie kilka, 2-3 i już. A potem już tylko ceny rzędu 100 USD za noc. Co więcej, jak już się ten hotel znajdzie, to jego poziom może być dramatyczny, do tego stopnia, że po głowie zaczną chodzić heretyckie myśli o szarpnięciu się na droższy hotel.

Dlatego też, jeśli uda wam się znaleźć hotel, w którym podczas oględzin pokoju nie odkryjecie karaluchów, prusaków czy pluskiew – bierzcie w ciemno! (najwyżej później się ujawnią i trzeba będzie polować).

Warto polecić dwa hotele:
Dhaka: Hotel Al.-Razzaque International (North/South str., dwójka jakieś 280 t). W Starej Dhace, dobra lokalizacja; pokoje bez okien, klaustrofobiczne, ale bez robaka i stosunkowo czyste.

Khulna: hotel Basundhara (350 t za dwójkę). Naprawdę porządny, koło targu w Khulnie na lewo (większość hoteli jest na prawo), trochę za drogi, ale ujdzie – odrobina czystości w tym kraju nigdy nie zaszkodzi.  

Przewodnicy

Znasz dobrze Bangladesz?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Michał Lubina - doktorant na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, zapalony podróżnik i zadeklarowany backpacker - z plecakiem zjeździł pół Azji, subkontynent indyjski wspomina najmilej. Autor przewodnika "Litwa, Łotwa, Estonia. Bałtycki łańcuch" (wyd. Bezdroża 2006), a także części praktycznej przewodnika "Rosja 2007" (wyd. Pascal). Na co dzien. przewodnik, współpracuje m.in. z Klubem Laurazja (www.laurazja.pl).

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)