Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Papua Nowa Gwinea - Highlight

Papua Nowa Gwinea to piękny, ale dziki i niebezpieczny kraj. Pierwsze skojarzenie z PNG to kanibalizm. W dzisiejszych czasach już się nie zdarza, choć ci, co próbowali ludzkiego mięsa zapewne jeszcze żyją gdzieś w buszu.

Papua Nowa Gwinea to kraj przepięknych krajobrazów, cudownych plaż, egzotycznych wysp, gór, gdzie w niektórych rejonach białego człowieka widziano po raz pierwszy 60 lat temu.

Dzikość tego kraju to nie tylko przyroda, ale i ludzie, w których naturę bardzo często jest wpisana agresja i chęć posiadania. A to z kolei tworzy niebezpieczeństwo dla innych, w tym również ewentualnych turystów.

Jeżeli turystyka, to tylko zorganizowana, samotne podróżowanie jest niewskazane i wręcz niebezpieczne. Oprócz kilku hoteli w większych miastach baza turystyczna jest raczej słabo rozbudowana. Istnieje wprawdzie sporo tzw. lodgy, o wątpliwym jednak standardzie. Niektóre z nich mają możliwość bookowania przez Internet, włącznie z „airport pickup”. (Anna Janczewska)

Znasz dobrze Papuę Nową Gwineę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Anna Janczewska - na zaproszenie wolontaryjnej organizacji wyjechała do Nowej Zelandii, gdzie przez rok uczyła się języka i przygotowywała do pracy w charakterze nauczyciela w Papui Nowej Gwinei. Spędziła tam przeszło trzy lata pracując w różnych placówkach oświatowych. Obecnie związana jest zawodowo z rodzinnymi stronami na Mazurach, gdzie poświęca swój wolny czas wychowywaniu synka Kubusia.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)