Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Nowa Zelandia - Transport i poruszanie się po kraju

Wyświetla nowości od 17 do 23 ze wszystkich 23
Autostop

Bardzo dobre rozwiązanie na Wyspie Północnej i dobre na Południowej. Czasem trzeba trochę zaczekać, ale wszędzie można bezpiecznie dojechać. Czasem przejażdżka stopem kończy się u uprzejmego kierowcy w domu wystawną kolacją i noclegiem, czasem fantastyczną znajomością.

(WM)
Taksówki

Obecne w dużych miastach, taksometr.

(MM)
Rower

Ze względu na górzysty teren, rower to sposób podróżowania tylko dla jego miłośników i zapaleńców.

(AL)

Wielu rzeczy się nie zobaczycie, jeżeli na kilka dni nie zsiądziecie z siodełka.

(WM)
Samolot

Warto sprawdzić na stronie Air New Zealand promocje. Samoloty – mniejsze czy większe - docierają w każdy region Nowej Zelandii. Główne huby to Auckland na Wyspie Północnej i Christchurch na Wyspie Południowej.

Zwiedzając Nową Zelandię w którymkolwiek kierunku i mając przylot i wylot z tego samego miasta, np. Auckland, warto sprzedać samochód lub zakończyć wynajem w Christchurch i przelecieć do Auckland. Koszty wynajmu samochodu na dodatkowe 2 dni, paliwo i prom na pewno będą wyższe niż samolot.

Przed przylotem do Nowej Zelandii warto rozważyć opcję przylotu do Auckland i wylotu z Christchurch.

(MM)
Kraje, do których łatwo się przedostać

Z Nowej Zelandii do innych krajów można się przedostać samolotem. Łatwo i szybko (ok. 3 godzin) do Australii oraz najbliższych wysp Pacyfiku.

(AL)

Polecam połączenie podróży do NZ z wizytą na wyspach Pacyfiku. Rzecz jasna nie drogą lądową, ale tanio i w ciągu kilku godzin (bezpośrednio z Polski prawie niedostępne) można się znaleźć na Wyspach Cooka, Vanuatu, Fidżi, Samoa, Tahiti. Z pomocą lokalnego biura podróży można oblecieć za sensowną cenę trzy archipelagi.

(WM)
Wyświetla nowości od 17 do 23 ze wszystkich 23

Autorzy

Agnieszka Lisaj - jest zadowolona, że dotarła do miejsc wymarzonych w dzieciństwie. Drogą lądową wróciła z Timoru Zachodniego. Leciała w kokpicie transportowca zaopatrującego południe Kolumbii w najpotrzebniejsze rzeczy. Gnała minibusem przez indonezyjskie południowe wyspy Alor, Flores, Sumbawę... Skusiła się na "kavę" w wiosce rdzennych Fidżijczyków. Bez celu pływała canoe po Ucayali w peruwiańskiej selvie. Ponad wszelkie materialne dobra kultury ceni sobie dym z irańskiej fajki palonej w teahousie. Jej strona: www.agalisaj.com.

Michał Mochoń - z rodziną zwiedził kempingi większości krajów europejskich i rozpoczął własne podróżowanie: Syria, Jordania, Indie, Nepal. W 2008 poza Nową Zelandią odwiedził również Wschodnie wybrzeże Australii, Wyspy Fidżi, Kalifornię, płd-zach. Chiny, Wietnam, Tajlandię i Laos, gdzie przejechał 2000 km z północy na południe chińskim skuterem, ciągnąc za sobą zespawaną przyczepą transportującą plecaki. W 2009 pragnie rozpocząć kolejną podróż dookoła świata, tym razem od Ameryki Południowej. Relacja z 2008 znajduje się na stronie http://www.pelikanochomik.blox.pl

Witek Muchowski - z wykształcenia jest fizykiem-teoretykiem i matematykiem. Pasją jego życia są ptaki i poświęca im większość wolnego czasu. Równie często wyrusza w nowe miejsca, co odwiedza znane mu zakątki (Holandię, Krym, Nową Zelandię). Pracuje w turystyce, a pisząc pojedyncze artykuły o tematyce podróżniczej i przyrodniczej sięga po swoje marzenie o dziennikarstwie prasowym.

Obejrzyj zdjęcia z Nowej Zelandii.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)