Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Nowa Zelandia - Sezon i pogoda

Wyświetla nowości od 1 do 3 ze wszystkich 6
Pogoda

Najlepszy okres to listopad–marzec. Jest wtedy ciepło i słonecznie. Odradzam maj i czerwiec, kiedy dni stają się krótkie (a to ma ogromne znaczenie jeśli zwiedzasz naturę), temperatura wtedy jest w bardzo niemiłym przedziale 5-10 stopni. Lipiec–wrzesień to dobry czas jeśli chcesz pojeździć na nartach! Pogodę warto sprawdzić na www.metservice.co.nz, jednak trafność prognoz jest kwestionowana.

(MM)

Najlepszy jest zdecydowanie luty. Lato trwa od grudnia do marca, ale NZ jest krajem deszczowym a w lutym pada najmniej. Luty jest idealny. Jedynie miłośnikom budzącej się do życia wiosny polecam listopad, ale większość kraju jest i tak wiecznie zielona.

(WM)
Sezon

W ciągu całego roku przez NZ przelewa się fala 2 mln turystów, to jednak nie stanowi problemu. Taka liczba turystów rozprasza się po całej Nowej Zelandii i nie jest utrapieniem lubiących spokój i obcowanie z naturą.

(AL)
Wyświetla nowości od 1 do 3 ze wszystkich 6

Autorzy

Agnieszka Lisaj - jest zadowolona, że dotarła do miejsc wymarzonych w dzieciństwie. Drogą lądową wróciła z Timoru Zachodniego. Leciała w kokpicie transportowca zaopatrującego południe Kolumbii w najpotrzebniejsze rzeczy. Gnała minibusem przez indonezyjskie południowe wyspy Alor, Flores, Sumbawę... Skusiła się na "kavę" w wiosce rdzennych Fidżijczyków. Bez celu pływała canoe po Ucayali w peruwiańskiej selvie. Ponad wszelkie materialne dobra kultury ceni sobie dym z irańskiej fajki palonej w teahousie. Jej strona: www.agalisaj.com.

Michał Mochoń - z rodziną zwiedził kempingi większości krajów europejskich i rozpoczął własne podróżowanie: Syria, Jordania, Indie, Nepal. W 2008 poza Nową Zelandią odwiedził również Wschodnie wybrzeże Australii, Wyspy Fidżi, Kalifornię, płd-zach. Chiny, Wietnam, Tajlandię i Laos, gdzie przejechał 2000 km z północy na południe chińskim skuterem, ciągnąc za sobą zespawaną przyczepą transportującą plecaki. W 2009 pragnie rozpocząć kolejną podróż dookoła świata, tym razem od Ameryki Południowej. Relacja z 2008 znajduje się na stronie http://www.pelikanochomik.blox.pl

Witek Muchowski - z wykształcenia jest fizykiem-teoretykiem i matematykiem. Pasją jego życia są ptaki i poświęca im większość wolnego czasu. Równie często wyrusza w nowe miejsca, co odwiedza znane mu zakątki (Holandię, Krym, Nową Zelandię). Pracuje w turystyce, a pisząc pojedyncze artykuły o tematyce podróżniczej i przyrodniczej sięga po swoje marzenie o dziennikarstwie prasowym.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)