Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Nowa Zelandia - Na co uważać

Wyświetla nowości od 1 do 4 ze wszystkich 12
Mieszkańcy

Istnieje powszechna opinia, że Maorysi zepchnięci na margines społeczny dużo piją, palą marihuanę i ogólnie mówiąc są zdolni do wszystkiego. To może być prawda, aczkolwiek nas ze strony Maorysów nie spotkało nic złego. Za to biały właściciel motelu oszukał nas w bezczelny sposób, nasyłając na nas policję, która notabene i tak stanęła po naszej stronie.

Nie istnieje również coś co potocznie nazywa się chuligaństwem, za to zdarza się - i na to trzeba uważać, że małoletni jeżdżą pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Lepiej nie zostawiać otwartego samochodu z całym dobytkiem.

(AL)

Kaitaia na w północnej części Wyspy Północnej jest miejscem znanym z włamań do samochodów. Zawsze jednak należy nie prowokować i nie zostawiać rzeczy w samochodzie na widoku. Z drugiej strony, samochody zostawiane przy szlakach, kiedy wiadomo że właściciel wróci dopiero za 4 dni, są bezpieczne mimo braku dozoru.

(MM)
Kanty i oszustwa

Nie. Nowa Zelandia jest krajem bezpiecznym. Samochód można kupić na aukcji internetowej bez oglądania, dając wiarę opisowi.

(MM)
Woda

Można bezpiecznie pić. Oczywiście ze strumieni warto zachować ostrożność, jeżeli znajdują się poniżej poziomu pastwisk. Z kranu jest i smaczna i przede wszystkim bezpłatna.

(WM)
Wyświetla nowości od 1 do 4 ze wszystkich 12

Autorzy

Agnieszka Lisaj - jest zadowolona, że dotarła do miejsc wymarzonych w dzieciństwie. Drogą lądową wróciła z Timoru Zachodniego. Leciała w kokpicie transportowca zaopatrującego południe Kolumbii w najpotrzebniejsze rzeczy. Gnała minibusem przez indonezyjskie południowe wyspy Alor, Flores, Sumbawę... Skusiła się na "kavę" w wiosce rdzennych Fidżijczyków. Bez celu pływała canoe po Ucayali w peruwiańskiej selvie. Ponad wszelkie materialne dobra kultury ceni sobie dym z irańskiej fajki palonej w teahousie. Jej strona: www.agalisaj.com.

Michał Mochoń - z rodziną zwiedził kempingi większości krajów europejskich i rozpoczął własne podróżowanie: Syria, Jordania, Indie, Nepal. W 2008 poza Nową Zelandią odwiedził również Wschodnie wybrzeże Australii, Wyspy Fidżi, Kalifornię, płd-zach. Chiny, Wietnam, Tajlandię i Laos, gdzie przejechał 2000 km z północy na południe chińskim skuterem, ciągnąc za sobą zespawaną przyczepą transportującą plecaki. W 2009 pragnie rozpocząć kolejną podróż dookoła świata, tym razem od Ameryki Południowej. Relacja z 2008 znajduje się na stronie http://www.pelikanochomik.blox.pl

Witek Muchowski - z wykształcenia jest fizykiem-teoretykiem i matematykiem. Pasją jego życia są ptaki i poświęca im większość wolnego czasu. Równie często wyrusza w nowe miejsca, co odwiedza znane mu zakątki (Holandię, Krym, Nową Zelandię). Pracuje w turystyce, a pisząc pojedyncze artykuły o tematyce podróżniczej i przyrodniczej sięga po swoje marzenie o dziennikarstwie prasowym.

Obejrzyj zdjęcia z Nowej Zelandii.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)