Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Nowa Zelandia - Co warto

Wyświetla nowości od 21 do 28 ze wszystkich 28
Plaże i wyspy

Ninety Mile Beach – koniecznie przejechać samochodem przy odpływie chociaż jeden odcinek. To się da porównać chyba tylko do konnego galopu po morzu. Nie należy się sugerować tym, że to trasa dla samochodów terenowych (4x4). Każdy samochód przy odrobinie ostrożności to pokona.

Trzeba zaliczyć plażę i kąpiel w Morzu Tasmana i w Pacyfiku.

(WM)
Kluby i imprezy

Warto wejść na eventfinder.co.nz i dowiedzieć się co jest grane.

(MM)
Odpoczynek

Kąpiele termalne.

(AL)

Najlepiej na wyspach Pacyfiku. Wyspy Cooka to 4 godziny lotu, a na miejscu – RAJ NA ZIEMI.

(WM)
Zakupy

Wina nowozelandzkie warte spróbowania, choć jeśli będziesz się kierować tylko ceną, częściej sięgniesz po australijskie. Warto wspomnieć, że alkohol nie jest sprzedawany na stacjach benzynowych, więc aby zakończyć dzień lampką wina, pomyśl zawczasu. Polskie piwo nie jest powszechne, ale czasem można znaleźć kilka butelek wśród innych importowanych w New Worldzie.

(MM)
Komu się spodoba

Samotnikom, pustelnikom. Wszystko jest cudownie przygotowane, aby w bezpieczny sposób wędrować po niekończących się szlakach (górskich, nadmorskich). Ale także, aby nie odczuwać samotności - lista atrakcji (oczywiście jeśli ktoś chce) jest niewiarygodnie długa.

(AL)

Tym, którzy potrafią zachwycić się całokształtem przyrody, a nie szukają pojedynczej atrakcji (czyli Big Bena, Koloseum, Wieży Eiffla itd.), choć i takie tu spotkacie. Na pewno również geologom, ornitologom (tyle różnych ptaków!).

(MM)

Nowa Zelandia to nie jest najlepsze miejsce dla budget-backpackerów – czyli miłośników podróżowania stopem i spania na dziko. Da się, ale jest to bardziej kłopotliwe niż w innych krajach i możecie nie zostać zrozumiani, dlaczego nie pójdziecie do hostelu.

Nowa Zelandia to kraj dla miłośników gór. Można wyruszyć na fascynujące, 1-10 dniowe trekkingi o różnym stopniu trudności. Wiele z nich wiąże się z koniecznością wcześniejszej rezerwacji i wykupieniem noclegów w chatach, ale naprawdę warto.

Poza tym jest to raj dla miłośników egzotycznej przyrody, która może nie jest tu tak bogata jak w krajach tropikalnych, ale jest za to endemiczna (wyjątkowa i nie spotykana nigdzie indziej).

To także kraj dla wielbicieli sportów ekstremalnych – szczególnie sky divingu, bungee, raftingu, ale także takich atrakcji jak heliskiing (helikopterowe wycieczki na stoki narciarskie) i wspinaczka (Mt Cook to ok. 20-godiznna wyprawa alpinistyczna).

 (WM)
Wyświetla nowości od 21 do 28 ze wszystkich 28

Autorzy

Agnieszka Lisaj - jest zadowolona, że dotarła do miejsc wymarzonych w dzieciństwie. Drogą lądową wróciła z Timoru Zachodniego. Leciała w kokpicie transportowca zaopatrującego południe Kolumbii w najpotrzebniejsze rzeczy. Gnała minibusem przez indonezyjskie południowe wyspy Alor, Flores, Sumbawę... Skusiła się na "kavę" w wiosce rdzennych Fidżijczyków. Bez celu pływała canoe po Ucayali w peruwiańskiej selvie. Ponad wszelkie materialne dobra kultury ceni sobie dym z irańskiej fajki palonej w teahousie. Jej strona: www.agalisaj.com.

Michał Mochoń - z rodziną zwiedził kempingi większości krajów europejskich i rozpoczął własne podróżowanie: Syria, Jordania, Indie, Nepal. W 2008 poza Nową Zelandią odwiedził również Wschodnie wybrzeże Australii, Wyspy Fidżi, Kalifornię, płd-zach. Chiny, Wietnam, Tajlandię i Laos, gdzie przejechał 2000 km z północy na południe chińskim skuterem, ciągnąc za sobą zespawaną przyczepą transportującą plecaki. W 2009 pragnie rozpocząć kolejną podróż dookoła świata, tym razem od Ameryki Południowej. Relacja z 2008 znajduje się na stronie http://www.pelikanochomik.blox.pl

Witek Muchowski - z wykształcenia jest fizykiem-teoretykiem i matematykiem. Pasją jego życia są ptaki i poświęca im większość wolnego czasu. Równie często wyrusza w nowe miejsca, co odwiedza znane mu zakątki (Holandię, Krym, Nową Zelandię). Pracuje w turystyce, a pisząc pojedyncze artykuły o tematyce podróżniczej i przyrodniczej sięga po swoje marzenie o dziennikarstwie prasowym.

Obejrzyj zdjęcia z Nowej Zelandii.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)