Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Nowa Zelandia - Co warto

Wyświetla nowości od 11 do 20 ze wszystkich 28
Sport i nurkowanie

W lecie: wszelkie sporty outdoorowe: rowery, kajaki, rafting, nurkowanie, łowienie ryb itd.

W zimie: Narty lub snowboard! Na wulkanie Ruapehu na wyspie Północnej i wokół Queenstown na południowej.

Kiedy pada, warto zagrać w squasha.

(MM)

NZ to kraj sportów ekstremalnych. Warto zdecydować się na rafting, dla chętnych na skydive albo bungee jumping. Polecam spływ rzeką Wanganui i morskie kajaki na Milford Sound i w Parku Narodowym Abela Tasmana (na kilka dni). Jeżeli chcecie poczuć się jak Nowozelandczycy, powinniście spróbować rugby albo krykieta.

(WM)
Trekking

Tzw. Great Walks. To dziewięć różnych szlaków na południowej wyspie (można je połączyć). Wspaniała sprawa dla tych, którzy uwielbiają samotność, przyrodę i krajobrazy.

Abel Tasman Coast Track - szlak wybrzeżem południowej wyspy. M.in. trzeba przeprawić się pieszo w odpowiednim momencie przez fragment oceanu, zanim nastąpi przypływ.

(AL)

Oprócz tzw. Great Walks często przy drodze znajdują się krótkie ścieżki pozwalające na niedaleki spacer do jakiegoś szczególnego miejsca. Doskonałe opisy ułatwiają poruszanie się.

(MM)

Koniecznie: Tongariro Crossing (1 dzień), podejście pod Mt Olivier do Mueller Hut w Parku Narodowym Mt Cook (1 lub 2 dni).

Warto: Milford Track, Kepler Track, Hollyford Track, trzydniowy szlak przez Arthurs Pass.

(WM)
Freak show

Chodzenie boso - dla nas może być dziwactwem, w Nowej Zelandii nie (warto spróbować).

Zorbing – sport ekstremalny. W wielkiej, gumowej kuli znajduje się pięcioro osób. Kula wraz z „zawartością” toczy się z wielkiej góry.

(AL)

Oprócz bosych, można zobaczyć wiele osób jeżdżących po mieście na deskorolce.

(MM)
Adventure

Queenstown i Wanaka - sporty ekstremalne i nietypowe atrakcje (Skyline gondola, Skippers Canyon - bungy, canyon swing, jetboating, rafting). Loty widokowe aż do Miflord Sond, Mount Aspiring National Park. Sporty ekstremalne, które trudno spotkać gdziekolwiek w świecie.

(AL)

Skydiving – 3 konkurujących dookoła jeziora Taupo – doskonała sceneria na taki lot.

Bungee Jumping – centrum skoków wokół Queenstown – można przebierać w opcjach skoków.

Jazda Ninety-mile Beach na krańcu wyspy północnej samochodem, autobusem itd. Na samym końcu dojeżdżacie do wydm, na które warto się wspiąć i zjechać na sankach.

Surfing – wiele miejsc do spróbowania surfingu.

(MM)
Plaże i wyspy

W Nowej Zelandii zawsze będziecie nie dalej niż 100 km do oceanu. Z wysp popularnymi są Capiti i Stewart Island na południu.

(MM)
Wyświetla nowości od 11 do 20 ze wszystkich 28

Autorzy

Agnieszka Lisaj - jest zadowolona, że dotarła do miejsc wymarzonych w dzieciństwie. Drogą lądową wróciła z Timoru Zachodniego. Leciała w kokpicie transportowca zaopatrującego południe Kolumbii w najpotrzebniejsze rzeczy. Gnała minibusem przez indonezyjskie południowe wyspy Alor, Flores, Sumbawę... Skusiła się na "kavę" w wiosce rdzennych Fidżijczyków. Bez celu pływała canoe po Ucayali w peruwiańskiej selvie. Ponad wszelkie materialne dobra kultury ceni sobie dym z irańskiej fajki palonej w teahousie. Jej strona: www.agalisaj.com.

Michał Mochoń - z rodziną zwiedził kempingi większości krajów europejskich i rozpoczął własne podróżowanie: Syria, Jordania, Indie, Nepal. W 2008 poza Nową Zelandią odwiedził również Wschodnie wybrzeże Australii, Wyspy Fidżi, Kalifornię, płd-zach. Chiny, Wietnam, Tajlandię i Laos, gdzie przejechał 2000 km z północy na południe chińskim skuterem, ciągnąc za sobą zespawaną przyczepą transportującą plecaki. W 2009 pragnie rozpocząć kolejną podróż dookoła świata, tym razem od Ameryki Południowej. Relacja z 2008 znajduje się na stronie http://www.pelikanochomik.blox.pl

Witek Muchowski - z wykształcenia jest fizykiem-teoretykiem i matematykiem. Pasją jego życia są ptaki i poświęca im większość wolnego czasu. Równie często wyrusza w nowe miejsca, co odwiedza znane mu zakątki (Holandię, Krym, Nową Zelandię). Pracuje w turystyce, a pisząc pojedyncze artykuły o tematyce podróżniczej i przyrodniczej sięga po swoje marzenie o dziennikarstwie prasowym.

Obejrzyj zdjęcia z Nowej Zelandii.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)