Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Melanezja - Transport i poruszanie się po kraju

Autobus. Na Fidżi lokalne autobusy są tanie, jeżdżą często i są bardzo malowniczym środkiem transportu. Na niektórych liniach kursują autobusy pozbawione szyb w oknach – to odpowiedź na zapotrzebowanie na klimatyzację.

Minibusy/shared taxi. Między fidżijskimi miastami jeżdżą  minibusy (shared taxis) - tanie, jednak cieszące się złą reputacją ze względu na fatalny stan techniczny. Można również podróżować lokalnym odpowiednikiem tajskich songthaewów, czyli ciężarówką z miejscami siedzącymi na ławkach ustawionych na pace (z Levuki do Silany - 3 fidżijskie dolary).

Samochód. (dodaj swoje informacje)

Promy/łodzie. Pomiędzy fidżijskimi  wyspami kursują promy, a małe wysepki zazwyczaj mają swój własny transport: łodzie motorowe. Przykładowa cena: kurs z Levuki na Caqalai i z Caqalai na Viti Levu - 30 fidżijskich dolarów.

Pociągi. Transportem kolejowym na Fidżi przewozi się jedynie trzcinę cukrową.

Autostop. (dodaj swoje informacje)

Taksówki. Taksówki na Fidżi są niedrogie, umieszczona jest na nich informacja o „rodzimym” mieście taksówkarza, a według obowiązujących przepisów za kurs powrotny do swojego miejsca zamieszkania taksówkarz nie może policzyć więcej, niż kosztuje bilet na autobus na tej trasie.

Niestety, jak w większości krajów, taksówkarze lubią „zapominać” włączyć taksometr i wykorzystywać niezorientowanych turystów.

Taksówka z lotniska w Nadi do centrum miasta nie powinna kosztować więcej niż 8 - 9 fidżijskich dlarów, krótki kurs w Suwie kosztuje 1,5 - 2.

 

Riksze. (dodaj swoje informacje)

Rower. (dodaj swoje informacje)

Samolot. (dodaj swoje informacje)

Metro. (dodaj swoje informacje)

Kraje, do których łatwo się przedostać. (dodaj swoje informacje)

Znasz dobrze Melanezję?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Edyta Basiak - Niezależna jak kot, oscylująca pomiędzy pozornymi sprzecznościami, wiecznie poszukująca. Tłumaczka, nauczycielka, początkująca fotografka i szufladowa pisarka. Odwieczne marzenie o dalekich podróżach zrealizowała „hurtem”, ruszając solo w świat na 36 tygodni, odwiedzając Azję Południowo-Wschodnią, Australię i Oceanię.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)