Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Melanezja - Informacje praktyczne

Ceny. Fidżi:

W Nadi łóżko w dormie można znaleźć już poniżej 20 fidżijskich dolarów. Za 60 od osoby można dostać własną chatkę krytą palmowymi liśćmi na pięknej plaży oraz trzy posiłki dziennie.

Butelka wody w sklepie - poniżej 1,5 fidżijskich dolarów, w nastawionych na turystów tranzytowych hotelach w Nadi nawet 6.

Przejazd z Nadi do Suwy (blisko 200 kilometrów) - od kilkunastu (Pacific Transport) do 25 dolarów fidżijskich (Coral Sun). Transport łączony (autobus – prom – autobus) z Suwy do Levuki z firmą Petterson Brothers - 25.

Obiad w taniej jadłodajni - od 3,5, w restauracji od 10 fidżijskich dolarów.

Dwa nurkowania w ciągu dnia na Caqalai - 170, wypożyczenie sprzętu - 20.

Internet w kafejkach - od 3 fidżijskich dolarów za godzinę, najtańszy w Suwie.

Średni budżet to 50 - 60 fidżisjkich dolarów na dzień (zakwaterowanie, wyżywienie, transport).

 

Geografia kraju. Fidżi to ponad 300 wysp i wysepek. Największe z nich to Viti Levu, na której znajduje się najpopularniejszy port lotniczy w Nadi i stolica kraju Suwa oraz Vanua Levu. Jako kraj ukształtowany przez działalność wulkaniczną, Fidżi jest górzyste, można tu też znaleźć lasy tropikalne.

Pieniądze. Na fidżijskich wyspach na bankomaty można liczyć w większych miastach. Od niedawna są również dwa bankomaty w Levuce. W dużych miastach jest też sporo banków i punktów wymiany waluty. Niektóre z nich stosują procedury uniemożliwiające wymianę dolarów fidżijskich na inną walutę osobom nie zamieszkałym na Fidżi, należy wtedy szukać innego punktu – często można liczyć na pomoc innych osób z kolejki. Poza głównymi miastami należy mieć przy sobie zapas gotówki wystarczający na planowany czas pobytu.

Dostęp do internetu. Na Fidżi z dostępem do Internetu bywa różnie, w zależności od wielkości miejscowości, w jakiej się znajdujecie. W Suwie i Nadi jest kilka kawiarenek internetowych. Hotele i hostele zazwyczaj oferują gościom odpłatny – droższy – dostęp do Internetu. Na małych wysepkach i oddalonych od głównych miejscowości wioskach nie ma zazwyczaj stałego dopływu prądu, o Internecie nie wspominając.

Telefony. (dodaj swoje informacje)

Wtyczki elektryczne i napięcie. Napięcie 240 volt, wtyczka typu brytyjskiego. Na odosobnionych wysepkach i w małych wioskach prąd zazwyczaj jest generowany pomiędzy osiemnastą a dwudziestą drugą.

Wiza. Na Fidżi nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski, jednakże warto upewnić się przed wylotem, czy nie nastąpiła jakaś zmiana. Mamy prawo pobytu na Fidżi na okres maksymalnie 30 dni.

 

Ambasada i placówki dyplomatyczne.

Na Fidżi nie ma polskiej ambasady. Najbliższa w - Canberze (Australia)

W Polsce nie ma ambasady Fidżi

Znasz dobrze Melanezję?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Edyta Basiak - Niezależna jak kot, oscylująca pomiędzy pozornymi sprzecznościami, wiecznie poszukująca. Tłumaczka, nauczycielka, początkująca fotografka i szufladowa pisarka. Odwieczne marzenie o dalekich podróżach zrealizowała „hurtem”, ruszając solo w świat na 36 tygodni, odwiedzając Azję Południowo-Wschodnią, Australię i Oceanię.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)