Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Wenezuela - Sezon i pogoda

Pogoda. Styczeń, luty, marzec – najlepszy okres.
Lipiec, sierpień, wrzesień – najgorszy okres. (MP-N)

Prawda jest taka, że od 2004 roku nie widziałam w Wenezueli typowej pory suchej czy deszczowej. Zresztą nie oznacza ona tutaj, że leje cały dzień! Klimat totalnie się pomieszał. Cały rok jest dobry na Wenezuelę – na południu zawsze są przelotne, intensywne opady deszczu, po czym wychodzi słońce lub cały dzień jest pochmurny (za to jest świeżo).

Średnia temperatura to 25 stopni, a w nocy 17 stopni. Na północy większość roku słońce i jest upał. Średnio 35 stopni, a w nocy 20. Generalnie najbardziej gorący jest kwiecień, sierpień oraz grudzień. Najwięcej deszczu jest w maju i w czerwcu.

Wodospady na pewno będą bardziej imponujące w sile wody w porze deszczowej, za to ciężko będzie się pod nimi kąpać. W porze suchej dłużej płynie się do Salto Angel, nawet siedem godzin w jedną stronę, za to można kąpać się pod wodospadami i jest to bardzo relaksujące zajęcie. (EM)

 

Sezon. Sezon turystyczny dla turystów wenezuelskich to głównie: marzec, kwiecień, Wielki Tydzień Wielkanocny, druga połowa lipca i sierpień – wakacje dzieci, grudzień – tydzień świąteczny. Od stycznia do lutego karnawał. W czasie 2-4 dni karnawału nie ma tu jeszcze masowej turystyki międzynarodowej i nie wpada się na tłum turystów. (EM)

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Wenezuelę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Marta Podleśna-Nowak - przemierzyła samotnie z plecakiem Amerykę Południową od Wenezueli przez kraje andyjskie do Argentyny. Geograf i pilot wycieczek specjalizujący się w krajach latynoskich. Cierpi na rozpowszechnioną wśród podróżników chorobę „swędzących stóp”. Prowadzi wyprawy: www.latinotour.pl.

Edyta Michalak - po raz pierwszy przyjechała do Wenezueli w 2004 roku, a na stałe mieszka tam od 2005r. Prowadzi wspólnie w mężem Wenezuelczykiem lokalną agencję podróży i tropikalny ecolodge na Gran Sabana. info[at]venezuela-explorer.com, www.venezuela-explorer.com

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)