Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Wenezuela - Highlight

Najwyższy wodospad świata, delta Orinoko, ostoja dzikich zwierząt, urocze karaibskie plaże, wreszcie piękne kobiety, telenowele, ropa naftowa i Hugo Chavez.

Wenezuela to przede wszystkim przyroda, dzika i piękna. Nie ma szans na włóczenie się po miastach, muzeach, sklepach ale jest za to gwarancja oderwania się od wszelkich dzieł ludzkiej cywilizacji i przeżycia czegoś prawdziwego, bliżej przyrody.

Możecie nastawić się na podróż łodziami, spotkanie z kapibarą czy anakondą, przeżycie ulewnej tropikalnej burzy, spanie w hamakach, słuchanie odgłosów dżungli nad ranem, przejście za wodospadami, kąpiel w rzece lub w morzu czy testowanie termitów.

Jeśli przeraża cię wysoka wilgotność (czyt. wiecznie spocona koszulka), upały, zwierzęta (nie tylko w lesie ale również w twojej chacie), podróże rzeką czy też brak łazienki, to Wenezuela nie jest miejscem dla ciebie. To raj dla amatorów przyrody i przygody. Pełno tam miejsc, gdzie jeszcze nie dotarła masowa turystyka.

Zaraz po przylocie Wenezuela nie kojarzy się dobrze, bo ląduje się w Caracas – metropolii z obszernymi dzielnicami nędzy, przez co niebezpiecznej. Czym prędzej trzeba uciekać dalej, bo jest co zwiedzać. (Marta Podleśna-Nowak)

Znasz dobrze Wenezuelę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Marta Podleśna-Nowak - przemierzyła samotnie z plecakiem Amerykę Południową od Wenezueli przez kraje andyjskie do Argentyny. Geograf i pilot wycieczek specjalizujący się w krajach latynoskich. Cierpi na rozpowszechnioną wśród podróżników chorobę „swędzących stóp”. Prowadzi wyprawy: www.latinotour.pl.

Edyta Michalak - po raz pierwszy przyjechała do Wenezueli w 2004 roku, a na stałe mieszka tam od 2005r. Prowadzi wspólnie w mężem Wenezuelczykiem lokalną agencję podróży i tropikalny ecolodge na Gran Sabana. info[at]venezuela-explorer.com, www.venezuela-explorer.com

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)