Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Wenezuela - Gdzie spać

W Caracas hostele backpackerskie, w większości miast tanie posadas, prywatne hostele w domach. W większości czyste, z łazienką i położone blisko centrum. W Meridzie pełen wybór tanich hosteli i posadas.

Warto poszukać noclegowni w stylu kolonialnym, z dużym dziedzińcem, balustradami i okiennicami. Jest takich sporo, droższe od hosteli o ok. 5 USD, ale mają niepowtarzalny klimat.

Na obszarach odizolowanych, jak okolice wodospadu Angel nocleg możliwy jest tylko w hamakach - łazienki z wystającą rurą, która jest prysznicem. Często nie ma wody, więc warto mieć przy sobie tzw. „mokre chusteczki”. Można się też wykąpać w rzece.

Na równinach zalewowych - spanie na prywatnych hacjendach w chatach na pryczach lub w hamakach. Łazienki wspólne, koedukacyjne, woda jest. Ale standard tutaj zależy od ceny, jaką się zapłaci.

W delcie Orinoko spodziewać się można noclegowni w chatkach zbudowanych na palach i pokrytych strzechą z palmy temiche. Tam zazwyczaj są łóżka z moskitierą i łazienki z brunatną wodą z rzeki. (MP-N)

Znasz dobrze Wenezuelę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Marta Podleśna-Nowak - przemierzyła samotnie z plecakiem Amerykę Południową od Wenezueli przez kraje andyjskie do Argentyny. Geograf i pilot wycieczek specjalizujący się w krajach latynoskich. Cierpi na rozpowszechnioną wśród podróżników chorobę „swędzących stóp”. Prowadzi wyprawy: www.latinotour.pl.

Edyta Michalak - po raz pierwszy przyjechała do Wenezueli w 2004 roku, a na stałe mieszka tam od 2005r. Prowadzi wspólnie w mężem Wenezuelczykiem lokalną agencję podróży i tropikalny ecolodge na Gran Sabana. info[at]venezuela-explorer.com, www.venezuela-explorer.com

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)