Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Peru - Highlight

Najchętniej odwiedzany kraj Ameryki Południowej, największy koloryt indiański, najwyżej położone jezioro żeglowne świata – Titicaca oraz najwspanialsze pozostałości architektury inkaskiej, w tym najsłynniejsze ruiny  – Machu Picchu.

Peru nie jest zapomnianym krajem za rogiem końca świata, gdzie tylko wytrawni podróżnicy docierają. To miejsce, w którym na dobre rozgościła się chciwa i wszędobylska dama o imieniu Turystyka. Praktycznie nie ma miejsca, gdzie nie byłoby restauracji, kawiarenek internetowych, biur podróży, przewodników i masy zwiedzających. Trzeba się nieźle napocić, żeby choć trochę uciec ze szponów machiny turystycznej.

Jeśli natomiast szukacie odrobiny egzotyki i niecodziennych widoków, w Peru na pewno je znajdziecie. Prawie połowa mieszkańców kraju to Indianie, więcej jest ich jedynie w Boliwii. Tematów do udanych zdjęć też jest mnóstwo – kolorowo ubrane Indianki, małe dzieci prowadzące lamy na sznurkach, malownicze targi spożywczo–rękodzielnicze, kapelusze kobiece niezwykłych form i kolorów, mężczyźni z wyspy Taquile w oryginalnych nakryciach głowy i wyszywanych pasach.

Ale pamiętajcie! Za większość tych cudownych tematów trzeba złożyć dolara do wyciągniętej dłoni.  Tak, tak… (Marta Podleśna-Nowak)

 

Jeśli chcesz spacerować po trzcinowych wyspach, swobodnie unoszących się na tafli wód najwyżej położonego żeglownego jeziora świata, jeśli chcesz odbyć niezapomniany trekking przez inkaską dżunglę, kończący się na jednym z siedmiu cudów świata - Machu Picchu, jeśli chcesz pozjeżdżać na deskach z 300 metrowych, piaskowych wydm otaczających niewielką oazę w środku niczego, jeśli chcesz podglądać swobodnie szybujące kondory nad najgłębszym kanionem świata bądź przenieść się na chwilę w wymarzoną, bajkową krainę, wyścieloną dywanem zieleni, nad którym dumnie stróżują śnieżno-białe, sześciotysięczniki Kordyliery Blanki - to jest to kraj, którego szukasz. Kraj andyjskich Indian, inkaskiej kultury i niezwykłej, dzikiej przyrody. (Mirosław Oleksy)

Znasz dobrze Peru?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autorzy

Marta Podleśna-Nowak – przemierzyła samotnie z plecakiem Amerykę Południową od Wenezueli, przez kraje andyjskie, do Argentyny. Geograf i pilot wycieczek specjalizujący się w krajach latynoskich. W ciągu 6 lat zwiedziła prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, w większości z nich była po kilka razy. Prowadzi wyprawy: www.latinotour.pl

Mirosław Oleksy - po maturze odbył samotną podróż do Ameryki Południowej i Północnej, odwiedzając Peru, Ekwador, Kolumbię, Wenezuelę, Arubę i USA. W Peru spędził 7 tygodni, podróżując i pracując jako wolontariusz w Pisco, co pozwoliło mu dokładnie poznać ten kraj, jego ludzi oraz dobre i złe strony.

Iza Sapuła - Od wielu lat zafascynowana Ameryka Południową, w której spędza tak dużo czasu jak to tylko możliwe. Tam zwiedza, podróżuje, wspina się i fotografuje. Ostatnio ta wielka fascynacja zaowocowała wielomiesięczną wyprawą podczas której Iza przemierzała cały południowo–amerykański kontynent z północy na południe. W Peru była wielokrotnie a podczas ostatniej podróży spędziła tam 5 miesięcy. www.odkryte.pl

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)