Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Kolumbia - Sezon i pogoda

Pogoda. Kolumbia leży niemal na równiku w związku z czym przez cały rok jest tu ciepło. Różnice temperatur zauważalne są raczej wraz ze zmianą wysokości.

Oficjalnie pór roku nie ma, więc Kolumbijczycy wymyślają je sami. I tak na przykład mniej więcej w sierpniu jest „pora latawców”, czyli okres najbardziej wietrzny. Najlepszy okres na pójście w góry to styczeń-marzec. Jedynie na północy widoczne są większe różnice w klimacie poszczególnych pór roku. Tam lepiej unikać naszego lata, wtedy jest wilgotno, parno i komarzyście.

Bogotanie mówią, że też mają cztery pory roku, tak jak my – rano wiosnę, w południe lato, wieczorem jesień i nocą zimę. Dlatego też tego samego dnia można spotkać osobę w klapkach i kurtce puchowej.

Różnice temperatur w ciągu dnia potrafią być tak spore, że mogą zaskakiwać nawet przyzwyczajonego do zimna Polaka.

 

Sezon. Tam, gdzie homo turisticus występuje, nie da się przed nim uciec. Tam gdzie nie dociera, nie ma go o żadnej porze roku. Najlepsze miesiące na wyjazd to nasza zima, bo wtedy docenicie tamtejsze ciepełko i nie przepłacicie za bilety lotnicze. A najgorsze to lato, ponieważ liczba osób mających w tym czasie urlop na pewno wzrasta.

Aktualna pogoda.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)