Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Gujana - Na co uważać

Mieszkańcy. Są na świecie bezpieczniejsze kraje niż Gujana, więc generalnie należy zachowywać się rozsądnie i ostrożnie, a miejscowych traktować z odpowiednią rezerwą zaufania.

Kanty i oszustwa. Hindusi kombinują strasznie i niestety skutecznie. Afro-Gujańczycy pilnie się od nich uczą, ale wychodzi im to dużo gorzej. Indianie zupełnie nie potrafią kombinować.

Woda. Ogólne zasady ostrożności. Starać się gotować, ale spodziewać się biegunek i zatruć. Brak szczególnych zagrożeń.

Ciemne miejsca. Georegetown jest miastem bardzo bezpiecznym... ale tylko w centrum i za dnia. Poza centrum albo w nocy należy się poruszać tylko taksówkami.

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Ruch drogowy. Lewostronny, spokojny.

Trudności w poruszaniu się po kraju. Dżungla, błoto, mało dróg.

Przyroda. Dżungla równikowa i wszystko co ze sobą niesie. Poruszać się po dżungli tylko z miejscowymi przewodnikami (biały naprawdę nie widzi węża leżącego na środku ścieżki), przed wyjazdem trzeba odpowiednio się zaszczepić.

Choroby. Malaria (szczególnie w dżungli). Warto poza tym szczepić się na żółtą febrę i pozostałe standardowe chorób wyjazdowych (żółtaczka, tężec itp...)

Szczepienia.
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - zalecane
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - zalecane
Żółta gorączka (żółta febra) - zalecane
BRP (błonnica tężec, polio) - zalecane
Dur brzuszny (tyfus) - zalecane
Wścieklizna - zalecane (w zalezności od charakteru pobytu) 
Japońskie zapalenie mózgu - niekonieczne
Meningo-koki (a+c) - niekonieczne

Znasz dobrze Gujanę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Wojtek Paczos - lubliniak, absolwent (oby wkrótce) ekonomii w SGH; związany z KTE Tramp i Grupą Wyprawową chate.pl. Chodzi po górach niskich i wysokich, pstryka fotki i pisze relacje. Kiedy chce odpocząć od gór jedzie do dżungli albo na pustynię. Słucha dużo rocka i trochę reggae, czyta tylko o podróżach albo o makroekonomii, dużo śpi i uwielbia kawę.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)