Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Gujana - Ludzie i kultura

Etykieta i zwyczaje. (dodaj swoje informacje)

Mieszkańcy. Gujana to kraj o niewielkiej liczbie ludności, ale o niezwykłym zróżnicowaniu. W miastach i na wybrzeżu społeczeństwo składa się w połowie z Hindusów, w połowie z Afro-Gujańczyków. Do tego szczypta Chińczyków, Indonezyjczyków i białych.

Pozostałą, ogromną większość kraju zamieszkują nie tak liczni Indianie. Najbardziej serdeczni, pomocni i godni zaufania są właśnie oni.

Uwaga. Po angielsku na Hindusów mówi się Indians, a na Indian dla odróżnienia West Indians lub Amerindians.

 

Przydatne języki. Angielski.

Święta. Chrześcijańskie + islamskie + narodowe (niepodległości i republiki).

Jedzenie. Dominują potrawy mączne, mało mięsa. Pyszne ciasta (bardzo popularny jest piernik). W dżungli trzeba próbować wszystkiego co złowią/upolują miejscowi: ryby, tapir, pancernik.

Religia. Afro-Gujańczycy i Indianie: katolicyzm. Hindusi: islam i hinduizm.

Co warto przywieźć na pamiątkę. Maczetę i hamak.

Znasz dobrze Gujanę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Wojtek Paczos - lubliniak, absolwent (oby wkrótce) ekonomii w SGH; związany z KTE Tramp i Grupą Wyprawową chate.pl. Chodzi po górach niskich i wysokich, pstryka fotki i pisze relacje. Kiedy chce odpocząć od gór jedzie do dżungli albo na pustynię. Słucha dużo rocka i trochę reggae, czyta tylko o podróżach albo o makroekonomii, dużo śpi i uwielbia kawę.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)