Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Gujana - Highlight

Karaibski kraj na kontynencie południowoamerykańskim, dawna kolonia brytyjska. Z latynoskimi sąsiadami nie łączy Gujany żadne podobieństwo. Zamieszkana jest w połowie przez Hindusów, w połowie przez Afrykańczyków. Mówi się tu po angielsku, jeździ po lewej stronie, słucha reggae, pali dużo marihuany i popija karaibskim rumem. Daleko w dżungli Indianie wciąż tkwią w epoce kamienia, wydobywając prymitywnymi narzędziami skarby gujańskiej ziemi: złoto i diamenty.

Słabo zaludniona, o dużej powierzchni, Gujana pozostaje jednym z ostatnich prawdziwie dzikich krajów, w którym większości miejsc nie dotknęła jeszcze stopa ludzka.

Wojciech Paczos

Znasz dobrze Gujanę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Wojtek Paczos - lubliniak, absolwent (oby wkrótce) ekonomii w SGH; związany z KTE Tramp i Grupą Wyprawową chate.pl. Chodzi po górach niskich i wysokich, pstryka fotki i pisze relacje. Kiedy chce odpocząć od gór jedzie do dżungli albo na pustynię. Słucha dużo rocka i trochę reggae, czyta tylko o podróżach albo o makroekonomii, dużo śpi i uwielbia kawę.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)