Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Ekwador - Sezon i pogoda

Pogoda. Costa – pada (tzn. leje) zwykle od stycznia do maja i wtedy oprócz gorąca dobija dodatkowo straszliwa wilgotność powietrza. Gdy szaleje El Niño, należy liczyć się z powodziami. W pozostałym okresie świeci słońce.

Andy – najlepsza pogoda jest od czerwca do września, słonecznie jest wtedy właściwie przez cały czas. Od października do stycznia słońce świeci nieco mniej intensywnie i popołudniami zdarzają się gwałtowne burze z gradobiciem. Od stycznia do maja/czerwca pada i leje, a gdy nie pada, to i tak świat spowity jest gęstą mgłą.

W Quito neizależnie od pory roku zwykle rano jest wiosna, w południe mamy gorące lato, po południu nadchodzi deszczowa jesień a noce są prawie zimowe (temperatura spada nawet do 5 stopni).

Trekking w Andach - najlepszy czas to od połowy czerwca do końca sierpnia i początek grudnia do stycznia. Jest w tedy co prawda wietrznie, ale za to bez mgieł i opadów.

El Oriente – pora deszczowa zaczyna się w lutym, apogeum przypada zwykle na okres od czerwca do sierpnia. (KM)

 

Sezon. Turystów można uniknąć, zwykle jednak łączy się to z dokładnym poznaniem pory deszczowej. Sezon turystyczny przypada na lipiec/sierpień i grudzień/styczeń. (KM)

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Ekwador?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Marta Podleśna-Nowak – przemierzyła samotnie z plecakiem Amerykę Południową od Wenezueli, przez kraje andyjskie, do Argentyny. Geograf i pilot wycieczek specjalizujący się w krajach latynoskich. W ciągu 6 lat zwiedziła prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, w większości z nich była po kilka razy. Prowadzi wyprawy: www.latinotour.pl

Katarzyna Machl – w podróżach, oprócz przyrody, najbardziej interesują ją ludzie - ich sposób myślenia, widzenia świata, styl życia, smutki i radości… Dlatego, jak już gdzieś jedzie, stara się na dłużej niż parę tygodni - żeby poznać wszytsko bliżej. Ostatnia jej miłość to  Ameryka Południowa, wcześniejsza to Syberia - ale i tam jeszcze powróci. Na codzień spełnia się jako psycholog w Niemczech, w klinice uzależnien dla repatriantów z byłego ZSSR i Europy Wschodniej.

Iza Sapuła - Od wielu lat zafascynowana Ameryka Południową, w której spędza tak dużo czasu jak to tylko możliwe. Tam zwiedza, podróżuje, wspina się i fotografuje. Ostatnio ta wielka fascynacja zaowocowała wielomiesięczną wyprawą podczas której Iza przemierzała cały południowo–amerykański kontynent z północy na południe. W Ekwadorze była kilkakrotnie. www.odkryte.pl

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)