Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Ekwador - Highlight

O Ekwadorze niewiele wiemy. Tyle, że równik jest, banany rosną, kokę uprawiają i Karol Darwin stworzył swoją słynną teorię ewolucji w oparciu m.in. o podróż na wyspy Galapagos. Fani piłki nożnej pamiętają pewnie Mundial 2006, kiedy to przegraliśmy z drużyną ekwadorską 0:3. I to by było na tyle.

Najmniejsze z państw andyjskich i jedno z mniejszych w Ameryce Południowej kryje w sobie wiele atrakcji. Stosunkowo niewielkie odległości pozwalają jednego dnia cieszyć się plażą na wybrzeżu, następnego być już w Andach a kolejnego udać się do lasów deszczowych u podnóża wschodnich stoków.

Dużym plusem podróży po Ekwadorze są nie tylko kilometry, ale również przystępne ceny biletów autobusowych, noclegu i posiłków. Znajdziecie tu również poszukiwaną przez wielu „lokalność”, czyli stare amerykańskie school-busy zatrzymujące się na machnięcie ręką, Indianki z tobołkami i dziećmi w chustach na szyi, jedzenie sprzedawane na ulicach i w autobusach oraz zapomniane wioski ukryte daleko w górach, gdzie dociera jedyny autobus raz dziennie o bardzo wczesnej porze. (Marta Podleśna-Nowak)

 

 

Kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – góry, dżungla, plaże, trekking, spływy kajakowe, surfing, muzea, przytulne knajpki... Indianie w bajecznie kolorowych strojach ludowych, fiesty, tradycyjnie robiona chicha i świnka morska z rożna. Religijny synkretyzm - w salkach katechetycznych oczyszczają szamani, a w kościołach księża odprawiają msze w quichua.

Zapomniane przez świat osady z lepiankami z gliny i domkami na palach. Podróże autobusem z owcami i świniakami na dachu. Targi, na których można kupić wszystko – od krowy, przez kapelusze, owoce i radia do wiader ze starych opon i kolczyków. Senne miasteczka i tętniące muzyką centra Quito i Guayaquil. Kraj, w którym wszystko zmienia się w mgnieniu oka. (Katarzyna Machl)

Znasz dobrze Ekwador?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Marta Podleśna-Nowak – przemierzyła samotnie z plecakiem Amerykę Południową od Wenezueli, przez kraje andyjskie, do Argentyny. Geograf i pilot wycieczek specjalizujący się w krajach latynoskich. W ciągu 6 lat zwiedziła prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, w większości z nich była po kilka razy. Prowadzi wyprawy: www.latinotour.pl

Katarzyna Machl – w podróżach, oprócz przyrody, najbardziej interesują ją ludzie - ich sposób myślenia, widzenia świata, styl życia, smutki i radości… Dlatego, jak już gdzieś jedzie, stara się na dłużej niż parę tygodni - żeby poznać wszytsko bliżej. Ostatnia jej miłość to  Ameryka Południowa, wcześniejsza to Syberia - ale i tam jeszcze powróci. Na codzień spełnia się jako psycholog w Niemczech, w klinice uzależnien dla repatriantów z byłego ZSSR i Europy Wschodniej.

Iza Sapuła - Od wielu lat zafascynowana Ameryka Południową, w której spędza tak dużo czasu jak to tylko możliwe. Tam zwiedza, podróżuje, wspina się i fotografuje. Ostatnio ta wielka fascynacja zaowocowała wielomiesięczną wyprawą podczas której Iza przemierzała cały południowo–amerykański kontynent z północy na południe. W Ekwadorze była kilkakrotnie. www.odkryte.pl

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)