Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Ekwador - Gdzie spać

Nie ma problemu ze znalezieniem noclegu w miejscach turystycznych. Pełno jest tanich noclegowni, hosteli, posadas i małych hotelików. W większości atrakcje, które będziecie zwiedzać, znajdują się w górach, gdzie nocą robi się chłodno. Standardem jest brak ogrzewania. Oprócz kołdry dostępne są dodatkowe koce, które zazwyczaj wystarczają. Pościel jest czysta, brak insektów. Jeśli ktoś jest typem zmarzlucha, przydatny będzie śpiwór.

Z wodą bywa różnie. Czasami jej nie ma, czasami jest zimna, czasami dostępna tylko w określonych godzinach rano i wieczorem. Przy wynajmowaniu pokoju zalecam pytać, czy jest ciepła woda non-stop czy też w określonych godzinach. Wieczorem w pokoju robi się chłodno i prysznic w zimnej wodzie nie należy do przyjemnych - może też być przyczyną przeziębienia.

Podczas rejsu na wyspy Galapagos w cenie jest spanie w kajucie dwuosobowej na pokładzie statku, z dostępem do ciepłej wody i sanitariatów. Oszczędna wersja to spanie na lądzie w hotelu lub kwaterze prywatnej. Rezerwację należy zrobić wcześniej. (MP-N)

Noclegi – od 4 USD (hardcore) wzwyż, zwykle nocleg w przytulnym hostelu kosztuje 10-15 USD. Należy pytać o łazienkę- czy jest osobna, czy na korytarzu (baño privado/compartido) i czy jest ciepła woda.

Quito – Hostal Otavalo Huasi 1/2 – prowadzony przez przemiłych Indigenas, przytulnie, przyjaźnie, domowo, dla chętnych lekcje quichua, wyieczki do Otavalo. Internet, wi-fi, TV, pralnia, kuchnia. Jedynka z baño privado i śniadaniem 12-15 USD.  Otavalo Huasi 1: Juan Leon Mera Nr24-203 y Lizardo Garcia, tel: (+593) 2252 8769; Otavalo Huasi 2: Wilson #183 y Tamayo, tel: (+593) 2250 2435.

Riobamba – El Tren Dorado – blisko dworca, przytulny, w niektórych pokojach TV, 9-10 USD. Carabobo 22-35 y 10 de Agosto, tel: (+593) 296 4890.

Cuenca – Hostal El Cafecito – tanio przyjemnie, z wielkim dziedzińcem, 10 USD. H. Vesquez 7-36 y Luis Cordero.

Loja – Hotel International – przytulny, cichy, w starym stylu z koronkami, okna na wewnętrzny dziedziniec, TV, 8 USD. 10 de Agosto 15-30 y Sucre.

Guayaquil – Hotel Velez – przytulny, zwykle pełen gości, 10 USD z klimatyzacją. W nocy niebezpieczna okolica. Velez 1021 y Quito.

Baños – Hostal Plantas y Blanco – bez TV, za to z sauną i przyjemną kafeterią na dachu, internet gratis, 7-8 USD. Martinez y 12 de Noviembre.

Macas – Hostal Plaza – z zewnątrz okropny, w środku przytulny, TV, info, 9 USD. 10 de Agosto y Amazonas.
Tena – Hostal Limoncocha – na skraju miasta, ale 5 minut od dworca, czysty, nowoczesny, klima/wentylator, internet gratis, TV, organizuje spływy kajakowe (4-5 stopień trudności) i wyprawy do dżungli, 8 USD. Sektor Sagrado Corazon de Jesus 533, koło Colegio Unidad Educativa.

Ibarra – Hostal Nucachi Huasi – stuletni budynek, skrzypiące parkiety, zielone patio i atmosfera jak u babci, przytulnie i cicho, bardzo pomocna właścicielka, można korzystać z kuchni. Uwaga na prysznice! – czasem kopią. 7 USD. Flores y Chica Narvaez.

Puyo – Hotel Araucano – ciemny i nieco zatęchły, ale klimatyczny, z lekko nawiedzonym i bardzo pomocnym właścicielem. TV, ciepła woda nie zawsze działa, wyprawy do dżungli. 7 USD ze śniadaniem. Ceslao Martin y 28 de Julio. (KM)

Znasz dobrze Ekwador?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Marta Podleśna-Nowak – przemierzyła samotnie z plecakiem Amerykę Południową od Wenezueli, przez kraje andyjskie, do Argentyny. Geograf i pilot wycieczek specjalizujący się w krajach latynoskich. W ciągu 6 lat zwiedziła prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, w większości z nich była po kilka razy. Prowadzi wyprawy: www.latinotour.pl

Katarzyna Machl – w podróżach, oprócz przyrody, najbardziej interesują ją ludzie - ich sposób myślenia, widzenia świata, styl życia, smutki i radości… Dlatego, jak już gdzieś jedzie, stara się na dłużej niż parę tygodni - żeby poznać wszytsko bliżej. Ostatnia jej miłość to  Ameryka Południowa, wcześniejsza to Syberia - ale i tam jeszcze powróci. Na codzień spełnia się jako psycholog w Niemczech, w klinice uzależnien dla repatriantów z byłego ZSSR i Europy Wschodniej.

Iza Sapuła - Od wielu lat zafascynowana Ameryka Południową, w której spędza tak dużo czasu jak to tylko możliwe. Tam zwiedza, podróżuje, wspina się i fotografuje. Ostatnio ta wielka fascynacja zaowocowała wielomiesięczną wyprawą podczas której Iza przemierzała cały południowo–amerykański kontynent z północy na południe. W Ekwadorze była kilkakrotnie. www.odkryte.pl

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)