Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Brazylia - Sezon i pogoda

Pogoda. Lato przypada na miesiące grudzień-luty, jest wtedy najwyższa temperatura (40°C) i najmniej opadów, ale kraj jest na tyle zróżnicowany również pod względem klimatycznym, że niemal o każdej porze roku znajdziemy region, który warto zwiedzać. Np. w zimie (czerwiec-sierpień) najlepiej zwiedzać środkowo-zachodnią część kraju – panuje tam wtedy pora sucha. W tym samym czasie na pn i na wybrzeżu jest dużo opadów, a na pd jest zimno. Do Amazonii warto wybrać się w październiku.. itd. (ZB)

Sezon. W Brazylii byłem w kwietniu i maju, nie jest to główny sezon, aczkolwiek na wyprawy zdecydowanie bardzo dobry. Naprawdę nie czuło się wielkiego natłoku turystów, nawet w Rio. Polecam te miesiące jeśli chodzi o wschodnie wybrzeże. Jak wiadomo Brazylia jest ogromnym krajem i np. na północy (równik), nie ma wielkiej różnicy w odczuciu temperatury dla turysty. Na pewno w czasie karnawału nie ma gdzie wetknąć palca. (MB)

Wysoki sezon jest od grudnia do lutego. W grudniu zaczynają się wakacje i Brazylijczycy tłumnie wyruszają na wypoczynek. Zatem jeśli chcecie uniknąć tłumów i wysokich cen wykreślcie te miesiące z kalendarza. Oczywiście, jeśli chcecie zobaczyć karnawał, nie da się tego uniknąć. (ZB)

 

Aktualna pogoda.

Autor

Marcin Bednarczyk - na co dzień pracuje jako seksuolog, jest nauczycielem akademickim, doktoryzuje się w tej problematyce. Jego hobby to żeglarstwo. Szukam fajnej ekipy, aby zaplanować jakiś egzotyczny wyjazd np. do Azji, Ameryki Południowej, Środkowej.

Zuzanna Baranowska - Jest absolwentką afrykanistyki, skończyła też studia latynoamerykańskie (nie pisze, że jest absolwentką, bo ciągle walczy z pracą magisterską :). Jest miłośniczką dalekich podróży (tylko na własną rękę) oraz innych kultur.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)