Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Brazylia - Gdzie spać

Jeśli jesteście w dużym mieście i jest problem z noclegiem, a bardziej z wyobrażeniem gdzie go znaleźć – udajcie się zawsze do China Town. Chińczycy to jeden z najbardziej zorganizowanych narodów na świecie. Tam na pewno znajdziecie przyzwoite miejsce do spania, za normalne pieniądze i przede wszystkim względne bezpieczeństwo. Ponadto tam zawsze jest pewne i sprawdzone żarcie.

W dwóch pierwszych można powołać się na mnie:
Foz do Iguacu – Pousada Evelina, Fone/Fax 0055(45) 3574 3817, e-mail; pousada.evelina[at]foznet.com.br Normalne ceny, poza tym pełna informacja w języku polskim, bowiem P. Ewelinka mówi po polsku.

Rio De Janeiro – p. Otilia Kucharski, Tel. +55 (21) 2225 7485,  +55 (21) 8813 6915,
e-mail; oktilia[at]terra.com.br.

Salvador – O Ninho Pousada, Tel. +55 (71) 3264 6952, e-mail; contato[at]oninho.com.br. (MB)

 

Z reguły nie ma większych problemów ze znalezieniem taniego noclegu, można polegać na przewodniku, np. Lonely Planet. Przy dłuższym pobycie można kupić przewodnik Quatro Rodas, który zawiera spis noclegów w całej Brazylii.
W niektórych miejscowościach nocleg czasami sam nas znajduje – na dworcach są „naganiacze”, którzy zaprowadzą nas do hostelu. W większości miejsc, nawet w schroniskach, w cenę noclegu wliczone jest śniadanie. Często można się targować co do ceny.

São Paulo. Jeśli już przyjdzie wam zatrzymać się w São Paulo to możecie wybrać hotel Rivoli w centrum miasta, w pobliżu Praça da República (stacja metra, bezpośredni autobus z lotniska). Nocleg można zarezerwować przez Internet (www.hotelrivoli.com.br). Nic nadzwyczajnego, ale dobry na jedną noc.
55 R$ za dwuosobowy pokój z łazienką (2008).

Rio de Janeiro – hotel Rio Lisboa na ul. Arthur Bernardes 29, w dzielnicy Catete. Dwuosobowy pokój z łazienką kosztował 60 R$ (2008). Spokojna okolica, blisko stacji metra (Largo do Machado).

Lençois (Chapada Diamantina)– Pousada Violeiro. Był to mój najtańszy nocleg – za jednoosobowy pokój bez łazienki zapłaciłam 13 R$ (w 2004). Dobre warunki – czysto i spokojnie. Świetne śniadanie na zakrytym tarasie, skąd rozpościera się przepiękny widok na okolicę. Od czasu mojego pobytu dorobili się swojej strony internetowej: www.pousadavioleiro.com.br

Itacaré – Pousada Itaoca. Bardzo dobre warunki, po negocjacjach za pokój jednoosobowy z łazienką zapłaciłam 30 R$ (2004). Pyszne śniadanie. Na parterze zawieszone są hamaki, w których można sobie poleniuchować. www.pousadaitaoca.com.br (ZB)

Autor

Marcin Bednarczyk - na co dzień pracuje jako seksuolog, jest nauczycielem akademickim, doktoryzuje się w tej problematyce. Jego hobby to żeglarstwo. Szukam fajnej ekipy, aby zaplanować jakiś egzotyczny wyjazd np. do Azji, Ameryki Południowej, Środkowej.

Zuzanna Baranowska - Jest absolwentką afrykanistyki, skończyła też studia latynoamerykańskie (nie pisze, że jest absolwentką, bo ciągle walczy z pracą magisterską :). Jest miłośniczką dalekich podróży (tylko na własną rękę) oraz innych kultur.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)