Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Boliwia - Gdzie spać

La Paz – Hotel Torino niedaleko Plaza P de Murillo. Hotel rewelacja, bardzo polecamy, sympatyczna obsługa, dużo pokoi w różnych cenach, najtańsze dwójki bez łazienki 8 USD za pokój. Obok kafejka internetowa i knajpka. W hotelu jest miejsce gdzie można zostawić za darmo depozyt z rzeczami. Tylko kartki wysłane w hotelu nie dochodzą. Nie polecamy przereklamowanego El Solario, dużo turystów, zdecydowanie większa komercja.

W lipcu lub sierpniu w Uyuni temp. może spaść do -20°C, ale tanie hotele raczej nie mają ogrzewania. Zdecydowanie polecamy zabrać puchowe śpiwory, bo następne noclegi na Altiplano będą równie zimne.

Warto spędzić noc w hotelu solnym, poza Salarem. Wszędzie jest sól - łóżka, stoły, krzesła z soli i na podłodze sól.

Z noclegami z reguły nie ma większego problemu. Tanie hotele z przewodnika, a jest ich zawsze sporo, najczęściej odpowiadają opisowi.

W hotelach rzadko są kontakty. Bardziej praktyczne będzie zabranie tak zwanej “złodziejki” do wkręcenia zamiast żarówki. Jednak z tym też może być problem, bo zdarza się, że w pokojach są świetlówki. (Sz)

Copacabana - polecam hostel Brisas de Titicaca
Av. 6 de Agosto, Copacabana - Bolivia
Tel: (591)28622178 – (591)2453022 – (591)2454239
e-Mail: brisastiticaca[at]hotmail.com 
Wcześniej podróżując po Ameryce Południowej korzystałam z serwisu:
http://www.hostelbookers.com/ (MM)

 

Autor

Anna i Marcin Szymczakowie - Wspinali się w Ałtaju, górach Elburs, Alpach Japońskich, Himalajach i Pamirze. W boliwijskich Andach zdobyli sześciotysięcznik, a w Tien-Szanie przemierzyli pieszo jeden z dłuższych lodowców górskich. Zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w Zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Autorzy albumów: „Boliwia – Tybet Ameryki” oraz „Japonia – od tropików Okinawy po zabytki Kioto”. Prowadzą serwis www.fotografiapodroznicza.pl.

Michał Braun i Aneta Popiel - zwiedzają świat, poznając ludzi, pracując, uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach. Michał pracował w więzieniu w Boliwii i z dziećmi w Indiach, uczył się pracować z młodzieżą w Stanach, Kanadzie i na Węgrzech. Aneta opiekowała się młodymi bezdomnymi w Boliwii, uczestniczyła w szkoleniach z pracy z młodzieżą w Austrii, Macedonii i Słowacji oraz koordynowała liczne projekty młodzieżowe w Polsce. Obradowała na Harwardzkich symulacjach obrad ONZ w Meksyku.

Magda Moll - Podróżniczka, psycholożka, autorka tekstów literackich. Zafascynowana miejscami, w których jeszcze nie była i ludźmi, których jeszcze nie zrozumiała. Dziesięć miesięcy mieszkała w Boliwii, pracując z dziećmi w Domu Dziecka w Cochabambie.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)