Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Argentyna - Highlight

2,78 mln km2 mówi samo za siebie. Odległość między najdalej wysuniętymi miejscowościami na północy (La Quiaca) i południu (Ushuaía) - 4268 km. Wszystkie klimaty, od prawie tropikalnego na północy (tu jest odwrotnie) do polarnego na południu.

Ogromne połacie kraju, góry na północy i wzdłuż zachodniej granicy z Chile (Andy), ogromne obszary Patagonii na południu. Centrum Buenos Aires ma wygląd miasta europejskiego (Paryż, Madryt).

Rzuca się w oczy uroda mieszkańców, wynikająca z mieszanki ras i pochodzenia. Goście zwracają też uwagę na luz i serdeczne podejście miejscowych do turystów, częsty uśmiech, również bezinteresowny.

Mało ludzi mówi w innym języku niż po hiszpańsku. Kontakt be jego znajomości może być trudny, ale nie niemożliwy. (Janusz Ptak)

Znasz dobrze Argentynę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autorzy

Janusz Ptak - urodził się na Kaszubach 60 lat temu, 25 lat temu wyemigrował do Argentyny. Ma żonę Argentynkę i trójkę dzieci. Od początku mieszka i pracuje w Buenos Aires.

Joanna Skrzyniarz - 28 lat. Dziennikarka i fotoreporterka, która z tematów "policyjno-społecznych" czmychnęła do świata przygody. Nie zamierza wracać. Odtąd pióro i aparat stały się wiernymi towarzyszami jej podróży. Temperamencik uspoja na lekcjach tańca w rytmach muzyki, która zabiera ją w sentymentalną podróż do odwiedzonych krajów. Dla wzmocnienia efektu zajada się wietnamskimi potrawami albo popija argetyńskie wino.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)