Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Antarktyka - Sezon i pogoda

Pogoda. Jedynym dobrym okresem na podróżowanie jest antarktyczne lato, czyli okres od listopada do marca. Z końcem marca ruch turystyczny zamiera. Nie pozwalają na niego warunki atmosferyczne: silne wiatry, opady śniegu i góry lodowe.

Sezon. W sezonie letnim turyści nie stanowią dużego problemu, bo nie jest ich wielu. Przekrój społeczny turystów w Antarktyce jest specyficzny, a średnia wieku bardzo wysoka. Ponad połowę turystów w tamtym rejonie stanowią osoby, które przekroczyły sześćdziesiąty rok życia.

Większość statków jest komfortowo wyposażona. Na przykład „Star Princess”, z którego turyści odwiedzają stację Arctowski, to pływające miasteczko z basenami, salą teatralną na kilkaset miejsc, czy podobnej wielkości kinem. Ten ogromny statek może zabrać na pokład ponad dwa i pół tysiąca pasażerów. Wśród odpoczywających przeważają Amerykanie, Nowozelandczycy, Niemcy, Japończycy. Coraz więcej podróżuje także Rosjan, o dziwo głównie młodych.

 

Aktualna pogoda.

Znasz Antarktykę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Tadeusz Sobczak - dziennikarz z 10-letnim stażem. Związany z gazetą „Polska The Times”, podróżnik, geograf. Do tej pory zwiedził północną Afrykę i niemalże całą Europę, Turcję oraz Izrael. Od 1 listopada 2008 roku przebywa na stacji polarnej im. H. Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego. Kierownik 33. grupy zimującej. Wraca do kraju w listopadzie 2009r. blog: www.arctowski.blog.pl

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)